Darovacia zmluva - rodičia mi darujú byt, musí byť v zmluve uvedená aj manželka?

Právna poradňa online
Právna poradňa online
Získať ponuku
právnej služby
Telefonická právna poradňa
Darovacia zmluva - rodičia mi darujú byt, musí byť v zmluve uvedená aj manželka?

Dobrý deň, chcem sa opýtať na darovaciu zmluvu. Rodičia mi chcú formou darovacej zmluvy dať peniaze na kúpu bytu na ktorom budem zároveň výlučným vlastníkom bytu. Ide o to, či musí byť v darovacej zmluve ktorá bude medzi mnou a mojimi rodičmi spomenutá aj moja manželka. Dakujem. 

Anonym, 21. 3. 2016, 1389x zobrazenie
Advokáti, ktorí odpovedali na túto otázku:

advokát

Pokiaľ chcú Vaši rodičia peňažné prostriedky darovať len Vám, manželku do zmluvy nie je potrebné dávať. Ak má byť dar určený Vám obom ako manželom, potom je potrebné ako účastníka zmluvy na strane obdarovaného uviesť aj manželku. Treba však pamätať na to, že pokiaľ by bol dar určený len Vám, išlo by o Vaše výlučné vlastníctvo, no pokiaľ bude určený Vám ako manželom budú peňažné prostriedky súčasťou bezpodielového spoluvlastníctva manželov. Na túto skutočnosť sa bude potom prihliadať pri prípadnom vyporiadavaní bezpodielového spoluvlastníctva manželov. 

Ďalšie otázky, z kategórie Jiné

Ako zabezpečiť aby moj majetok dedili iba moje deti?

Dobrý deň, potrebovala by som sa Vás opýtať nasledovné: akým právnym krokom môžem ošetriť to , aby…

Anonym, 18. 8. 2016, 1196x zobrazenie

Skončenie pp v skúšobnej dobe pre tehotenstvo?

Od 1.6.16 mám PP na dobu určitú so skúš. dobou 3meciace. Ale otehotnela som a som na rizikovom,…

Anonym, 22. 6. 2016, 1776x zobrazenie

Zodpovedám za nezaplatené faktúry odberateľov firmy pre ktorú som pracovala?

Dobrý deň, pracovala som pre spoločnosť ako manažer obchodu, odberateľ do dnešného dňa nezaplatil…

Anonym, 11. 10. 2016, 1113x zobrazenie

závet

Dobrý deň, prosim vás prečo pri závete písaným notárom netreba overovať podpisy? ďakujem za odpoveď

Natália, 24. 5. 2017, 833x zobrazenie

Ako treba štylizovať žiadosť o zmenu súdneho pojednávania?

Dobrý deň, rada by som sa informovala ako treba štylizovať žiadosť o zmenu miesta súdneho…

Anonym, 6. 4. 2016, 1553x zobrazenie

Zrušený platobný rozkaz - odpor, pojednávanie, uznesenie?

Dobrý deň chcel by som sa spýtať čo znamená veta ''Podľa ust. § 267 ods.3 C.s.p., ak čo len jeden…

Anonym, 11. 8. 2016, 1713x zobrazenie

Vyhľadajte ďalšie otázky z právnej poradne

PREZENTÁCIA ADVOKÁTSKYCH KANCELÁRIÍ
Právna konzultácia
Telefonická konzultácia
Požiadajte o ponuku služby
...
Tieto webové stránky používajú k poskytovaniu služieb, personalizácii reklám a analýze návštevnosti súbory cookie. Informácie o tom, ako tieto webové stránky používate, sú zdieľané so spoločnosťou Google. Používaním týchto webových stránok súhlasíte s použitím súborov cookie.
zatvoriť