Právní poradna

poraďte se - poznejte - spojte se - uspějte!
Právní poradnaonline
Získat nabídku
právní služby
Telefonická právní poradna

Pomoc při sepsání dohody ohledně půjčky

Dobrý den. Potřebovala bych pomoc při sepsání dohody mezi mnou a přítelem ohledně půjčky kterou jsem si vzala na sebe. Jde o to, kdyby přítel odešel, neměla bych s čeho platit a na pobočce mi řekli sepsat dohodu aby to platil on, Děkuji 

Anonym, 25. 5. 2016, 1189x zobrazení
Advokáti, kteří odpověděli na tuto otázku:

Mgr. Radek Hanák, Praha

Dobrý den, pokud si berete půjčku, kterou využijete vy i přítel, je třeba, abyste jasně ujednali, že přítel Vám bude hradit polovinu dlužné částky hned a ne až po Vašem případném rozchodu.…

Jsem v insolvenci - jak probíha uspokojení věřitelů?

Jsem v insolvenci, barák byl prodán v insolvenčním řízení a banka požaduje po bývalé manželce a bratrovi rok po prodeji vyrovnání, aby byl uspokojen věřitel, nemá  v tomto případě být jako na prvním místě manželka a pak bratr jako ručitel a nebo je to možné vůbec? Děkuji za odpověď.

Anonym, 27. 4. 2016, 1291x zobrazení
Advokáti, kteří odpověděli na tuto otázku:

Mgr. Radek Hanák, Praha

Dobrý den, možné to je, Váš bratr je v pozici ručitele, který musí plnit pokud neplní dlužník, tedy vy a bývalá manželka, pokud dluh vznikl za trvání manželství.

Odškodnění za neoprávněnou vazbu

Dobrý den, V roce 2008 jsem byl více než rok na vazbě v Liberci.Soudní řízení v této věci se táhlo cca 7let a 1.6.2016 jsem byl zproštěn viny v celém rozsahu dle §226 písm.b) TŘ.Mám právo na fin.odškodnění?A v jaké výši??

Anonym, 22. 6. 2016, 1177x zobrazení
Advokáti, kteří odpověděli na tuto otázku:

Mgr. Radek Hanák, Praha

Pokud je zprošťující rozsudek pravomocný, můžete požádat Ministerstvo spravedlnosti o odškodné za neoprávněnou vazbu. Pokud nebudete s výší odškodného spokojen, pak se můžete obrátit na soud a…

Nezaplacená půjčka

Dobry den vazeni, rada bych se zeptala na pripad: - zamestnanec restaurace neoficialne investoval sve vlastni prostredky do provozu restaurace. Doslo pak k nejakemu sporu mezi nim a majitelem podniku, zamestnanec si pak z pokladnicky mimo provozovnu (v soukromem byte pronajatem zamestanci majitelem restaurace) bez dovoleni vzal financni castku odpovidajici cca 50% investovanych prostredku.…

Anonym, 25. 6. 2016, 1101x zobrazení
Advokáti, kteří odpověděli na tuto otázku:

Mgr. Radek Hanák, Praha

Zaměstnanec se dopustil několika chyb, první, že investoval své prostředky, aniž by byla sepsána řádná smlouva, druhé, že odcizil prostředky, které mu nepatřily, v tuto chvíli se dostal do trestně…

Aplikování nemeckých zákonů u českého zaměstnavatele

Jedná se o tyto 2 zákony: Sociální zákoník (SGB) Spolkový zákoník o ochraně dat (BDSG),  zaměstnavatel (vyvoj softveru na zakazku), má prevážně zákazníkov z Německa. Na základě toho se rozhodl, že přijme dokument s názvem "Závazek k sociálnímu tajemství, ochraně dat pro zaměstnance", který se o tyto zákony opírá. Moje otázky: Může zaměstnavatel vyžadovat podpis takového dokumentu? V…

Radúz, 28. 4. 2016, 1047x zobrazení
Advokáti, kteří odpověděli na tuto otázku:

Mgr. Radek Hanák, Praha

Dobrý den, český zaměstnavatel není oprávněn po zaměstnancích vyžadovat dodržování jiných předpisů než předpisů platných v ČR a stejně tak nemůže nutit zaměstnance k podpisu dokumentu, který…

Náš pes napadl jiného psa a ten bohužel nepřežil

Dobrý den, v pátek se u nás před domem stala hrozná věc. Okolo našeho domu šla skupinka lidí a šel s nimi i jejich pes (york.teriér) bez vodítka a náš pes (německá doga), si bohužel nějakým způsobem otevřela branku a psa napadla u branky a ten bohužel nepřežil. Máme také yorkš . teriéry tři a žijí v domácnosti společně s dogou. Chtěli jsme se domluvit, ale sousedi kterým nap. pes patří na nás…

Anonym, 26. 7. 2016, 1144x zobrazení
Advokáti, kteří odpověděli na tuto otázku:

Mgr. Radek Hanák, Praha

Dobrý den, majtelé psa po Vás mohou požadovat náhradu škody, tzn. hodnotu jejich psa. Za splnění určitých předpokladů také mohou požadovat náhradu nemajtekové újmy. Dále celou věc může posuzovat…

Vyplatenie odstupného zamestnávateľom pri hormadnom prepúšťaní

Dobrý deň, chcela by som sa opýtať. Pred cca mesiacom firma, pre ktorú pracuje môj priateľ hromadne prepustila 36 ľudí. Podpísali dohodu o rozviazaní pracovného pomeru, podľa ktorej má nárok na 3mesačné odstupné. Bolo im povedané, že majú dva mesiace na nájdenie novej práce ale že ak chcú, môžu odísť aj skôr. Po týždni si firma asi nejak uvedomila, že ich potrebuje a chcela ich znovu zamestnať.…

Anonym, 25. 5. 2016, 958x zobrazení
Advokáti, kteří odpověděli na tuto otázku:

Mgr. Radek Hanák, Praha

Dobrý den, zaměstnavatel musí odstupné vyplatit v souladu s uzavřenou dohodou o skončení pracovního poměru. Neexistuje žádný právní důvod, který by opravňoval zaměstnavatele k tomu,…

Je nákup léku na hubnutí přes internet trestním činem?

Dobrý den, přes internet jsem si několikrát koupil léky na hubnutí, které jsou na předpis a tedka se mam dostavit na policii k výslechu. Spáchal jsem nějaký trestní čin?

Anonym, 25. 6. 2016, 1342x zobrazení
Advokáti, kteří odpověděli na tuto otázku:

Mgr. Radek Hanák, Praha

Dobrý den, vy jste trestný čin nespáchal, avšak ten, kdo Vám léky prodal, mohl trestný čin spáchat. Je třeba si uvědomit, že léky na předpis prodávané přes internet mohou být plagiáty, které…

Přesun na jinou pracovní pozici

Dobrý den, letos jsem nastoupila k ČD , kde pracuji jako vnitrostátní osobní pokladník. Abych mohla pracovat jako osobní pokladník absolvovala jsem zkoušky na osobního pokladníka vnitro pokladen. Nyni mně začínají nutit abych si udělala další zkoušky na mezinárodní pokladnu. Pro mně by to nevýhodné. Kdybych pracovala na mezinárodní pokladně. Zaměstnavatel by mně mohlo posílat pracovat do 66 km…

Anonym, 25. 5. 2016, 1383x zobrazení
Advokáti, kteří odpověděli na tuto otázku:

Mgr. Radek Hanák, Praha

Dobrý den, bez Vašeho souhlasu Vás zaměstnavatel nemůže nutit ke změně sjednané práce. Pokud máte v pracovní smlouvě jako druh práce uvedeno vnitrostání osobní pokladník, nemůže s Vámi…

Právní nárok na webovou doménu

Dobrý den, jsem držitelem webové domény kirovets.cz a dnes mě oslovilo nějaké reklamní studio, že by moji doménu odkoupilo pro svého klienta. Odmítl sem s vyrozuměním, že doména není a nebude na prodej. Tak začali na mne tlačit a ohrazují se tímto:http://portal.pohoda.cz/zakon-a-pravo/legislativa-pro-podnikatele/pravni-narok-na-webovou-domenu/. Nicméně, z tohoto dokumentu pro mne plyne pouze…

Anonym, 27. 4. 2016, 1081x zobrazení
Advokáti, kteří odpověděli na tuto otázku:

Mgr. Radek Hanák, Praha

Záleží na tom, zda-li je zájemce také držitelem ochranné známky "kirovets" pokud není, pak jen velmi těžko bude hledat možné argumenty pro soudní spor. Pokud však je držitelem ochranné známky a toto…

PREZENTACE ADVOKÁTNÍCH KANCELÁŘÍ
Právní konzultace
Telefonická konzultace
Poptávka právní služby
...
Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
zavřít