Právní poradna online

poraďte se - poznejte - spojte se - uspějte!
Právní poradnaonline
Poptávka právní
právní služby
Telefonická právní poradna

Výpověď ze strany zaměstnance

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, manžel má ve smlouvě uvedeno, že za přesčasy mu náleží 25% navíc k platu. Za 3 roky co tam pracuje, za přesčasové hodiny dostal pouze průměrnou výši platu, nic navíc. Je toto důvodem k ukončení pracovního poměru bez nutnosti dodržet dvouměsíční výpovědní lhůtu? Pracovní poměr má na dobu neurčitou, podal výpověď, ale zaměstnavatel trvá na dodržení výpovědní lhůty.…

Andrea, 8. 5. 2017, 1621x zobrazení
Advokáti, kteří odpověděli na tuto otázku:

JUDr. David Borovec, Praha

Dobrý den, pokud Váš manžel odpracoval práci přesčas (a pro případ sporu je také schopen tuto práci přesčas prokázat), za kterou nedostal sjednaný příplatek ke mzdě (který by mu náležel dle zákona)…

Nedoplacení mzdy

Dobrý den, poprosil bych o radu co se týče vyplacení mzdy. Mám problémy se šéfem, který mi nezapočítává odpracované hodiny na brigádě. Místo určitých počtů hodin, mi proplatil menší počet hodin (s špatně doloženou výplatní páskou) a bez mého vědomí či souhlasu srazil další peníze. Dalším problémem je, že papír na kterém byla psaná docházka je u něj a mé osobě se značně vyhýbá. Tyhle problémy jsou…

Marek, 8. 5. 2017, 1324x zobrazení
Advokáti, kteří odpověděli na tuto otázku:

JUDr. David Borovec, Praha

Dobrý den, ve Vašem případě je nyní klíčové domoci se evidence pracovní doby vedené Vaším zaměstnavatelem - ačkoli je to zaměstnavatel, kdo ji má mít ze zákona u sebe (je povinen ji evidovat v…

Společné bydlení - rozvod

Dobrý den, jsme ve fázi rozvodu s manželem. Bydlíme v rodinném domě u mých rodičů, dům je v jejich vlastnictví. Může můj otec jako majitel nemovitosti odhlásit manžela z trvalého pobytu pokud jsme ještě manželé bez jeho souhlasu ? Manžel již dva měsíce bydlí jinde. Druhá otázka. Mohu já se nějak v této chvíli domoci nároku na používání našeho společného automobilu? Manžel ho používá sám…

Eva, 8. 5. 2017, 2087x zobrazení
Advokáti, kteří odpověděli na tuto otázku:

JUDr. David Borovec, Praha

Dobrý den, k Vašim dotazům: - pokud Váš manžel již delší dobu nebydlí v domě Vašich rodičů a k tomuto domu nemá žádné užívací právo (což rozumím, že nemá, když dům je ve vlastnictví rodičů, se…

Lhůta vrácení peněz podle rozsudku

Dobrý den, mému bratrovi bylo odcizeno z uctu 50 000Kc. Podal tedy trestni oznameni na neznameho pachatele. Diky fotografiim z bankomatu se stal z neznameho pachatele pachatel znamy. Policie vec uzavrela a predala dale soudu. Dne 31.3.2017 samosoud rozhodl, ze onen znamy pachatel ma vratit castku 50 000Kc brstrovi a zaplatit 10 000Kc jako pokutu. V dopise je pouze odkaz na § 228 odst.1, nikde…

Iva, 8. 5. 2017, 1412x zobrazení
Advokáti, kteří odpověděli na tuto otázku:

JUDr. David Borovec, Praha

Dobrý den, v rozhodnutí soudu se obvykle uvádí, že mají být povinnosti splněny do 3, nebo do 15 dnů ode dne nabytí právní moci rozhodnutí - pokud byste ale chtěla ověřit, potřeboval bych vidět…

Propustka

Dobrý den, chci se zeptat mám v práci dvousměnný provoz ranní a noční směny od 6ti do 6ti a pak 4dny volna. Mám před dvěmi nočními a není mi dobře nemůžu polikat mám bolesti hlavy a nedokazu si představit že budu v tom hluku v práci neceho schopna. Můžete mi poradit jestli kdyz pujdu k lekarce a pozadam ji o propustku na 2dny jestli mi to v práci muzou omluvit? Na 2dny si precee nebudu brát…

Růžena, 8. 5. 2017, 1652x zobrazení
Advokáti, kteří odpověděli na tuto otázku:

JUDr. David Borovec, Praha

Dobrý den, bohužel podle zákona může lékař na tzv. propustce skutečně vyznačit jen čas strávený vyšetřením / ošetřením - a nikoli již další dobu. Proto pokud si léčba vyžádá byť jen krátkodobou…

práva při odběru vody v pronajatem bytě

Majitel bytu při záloze1000,-minule chtěl nedoplatek 800 a ted po roce4500,-Vyhrožuje mi , že to po mě bude chtít, pro mě to problem není.Prý mám neuměrnou spotřebu teplé vody na dva lidi a když sem mu řekla, že tu nic tak zvlástního nedělám , že prý sem se vybarvila a že mrhám , Rozčiluje se na mě i když mu řeknu , že si to spočítám a vymyslím kde bych mohla ušetřit, furt na mě hulákal.,,prý že…

Marie, 5. 5. 2017, 1248x zobrazení
Advokáti, kteří odpověděli na tuto otázku:

Mgr. Petra Králová, Plzeň

Dobrý den, máte právo chtít po pronajímateli, aby Vám předložil řádné vyúčtování záloh na služby, včetně podkladu od dodavatele, či od subjektu, který vyúčtování zpracovává (tedy vyúčtování vodného,…

Šlechtický titul v průkazu totožnosti

Dobrý den, je možné mít v nějakém průkazu totožnosti uveden šlechtický titul, který byl udělen cizí zemí? (např. titul Sir) Děkuji.

Pavel, 5. 5. 2017, 1954x zobrazení
Advokáti, kteří odpověděli na tuto otázku:

Mgr. Petra Králová, Plzeň

Dobrý den, domnívám se, že zákon neumožňuje zapsat údaj o šlechtickém titulu do občanského průkazu, podle zákona o občanských průkazech se na žádost občana zapisují tituly a vědecké hodnosti.…

Je možné, aby developer odmítnul reklamaci, když jsem byt od něj nekupoval já?

Dobrý den, od původních majitelů bytu jsem koupil byt, který je ještě v záruce (prodej v 05/15). V bytě vznikla vada a sepsal jsem reklamaci. Developer ode mně požaduje, abych doložil kupní smlouvu, kde je uvedeno postoupění práv a povinností z odpovednosti za vady původního vlastníka na majitele. Až pak bude možné přijmout reklamaci. Tohle postoupění práv ve smlouvě nemáme. Teď nevím, jestli jde…

Martin, 4. 5. 2017, 1223x zobrazení
Advokáti, kteří odpověděli na tuto otázku:

Mgr. Radek Hanák, Praha

Dobrý den, jde o neoprávněný požadavek developera. Uzavřel jste kupní smlouvu a na jejím základě na Vás přešla práva a povinnosti původního vlastníka bytu, a to vč. uplatnění práv z vadného plnění.…

Otcovství

Dobrý den. Začal bych tím, že jsem před týdnem zjistil, že mam dvouletého syna. V rodném listě je bohužel uveden jiný otec(alkoholik,nepracuje,matku dítěte mlátil)Mě by zajímalo, zda bych si mohl po dohodě s matkou dítětě řešit soudně změnu otcovství. Předpokládám, že ano. Nyní k jádru pudla. Jakož to otec, bych musel doplatit zpětně alimenty za dva roky? Je možnost současnému otci zamezit…

Jiří, 4. 5. 2017, 1382x zobrazení
Advokáti, kteří odpověděli na tuto otázku:

Mgr. Radek Hanák, Praha

Dobrý den, pokud byl otec dítěte určen souhlasným prohlášením rodičů, kteří nejsou manželi, je již lhůta pro popření otcovství ze strany matky dítěte zmeškána. Zmeškání lhůty by mohl soud prominout,…

nemovitost - pronájem

Dobrý den, před 2 lety jsme si s přítelem koupili Bytový dům na hypotéku. Každý vlastníme ideální polovinu. Do teď jsem si pronajímali sami sobě na vzájem jeden byt, který obýváme. Na základě toho jsem platili i nájem, akorát přítel nyní nechce smlouvu a ani navzájem si platit nájem. Je nějaká stanova, ktetá určuje zdali musíme mít smlouvu a platit si nájem? V případě že si nebudeme platit…

Eliška, 4. 5. 2017, 1279x zobrazení
Advokáti, kteří odpověděli na tuto otázku:

Mgr. Radek Hanák, Praha

Dobrý den, pokud jste vlastníky bytového domu, vlastníte také všechny byty v tomto domě. Z titulu vlastníků můžete užívat byt ve vlastním domě, aniž byste měli jakoukoliv nájemní smlouvu nebo si…

PREZENTACE ADVOKÁTNÍCH KANCELÁŘÍ
Právní konzultace
Telefonická konzultace
Poptávka právní služby
...
Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
zavřít