Právní poradna online

poraďte se - poznejte - spojte se - uspějte!
Právní poradnaonline
Poptávka právní
právní služby
Telefonická právní poradna

Škoda

Dobrý den, měla bych dotaz. Potřebovala bych zjistit odpověď na tuto otázku. V jaké výši musí zaměstnanec uhradit škodu vzniklou zaměstnavateli, která vznikla, protože na ní včas neupozornil, neboť o ní nevěděl? Předem děkuji za odpověď.

Martina, 30. 3. 2017, 1025x zobrazení
Advokáti, kteří odpověděli na tuto otázku:

Mgr. Radek Hanák, Praha

Dobrý den,zaměstnanec odpovídá za škodu způsobenou zaměstnavateli do výše 4,5 násobku svého průměrného výdělku. V plné výši odpovídá zaměstnanec za škodu pokud ji způsobí úmyslně nebo pod vlivem…

upadek firmy

Když jde firma do insolvence a soud uzná úpadek firmy,tak kdo platí závazky firmy ?.

Petr, 30. 3. 2017, 1011x zobrazení
Advokáti, kteří odpověděli na tuto otázku:

Mgr. Radek Hanák, Praha

Dobrý den,pokud probíhá insolvenční řízení, řídí firmu insolvenční správce, který vypořádává závazky věřitelů, kteří své pohledávky přihlásili do insolvenčního řízení.

Rád bych oslovil youtube či fb s nápadem na zlepšení stránek a nevím jak nejlépe postupovat.

Dobrý den, měl bych zájem o spolupráci s youtube či fb s návrhem na nějaké vylepšení stránek ve zpeněžnění. Rád bych věděl jakým způsobem je mám kontaktovat a jestli se mám předtím nějak chránit třeba ochranou známkou na nápad aby si nápak případně nerealizovali sami. Děkuji za odpověd Krátký

Anonym, 30. 3. 2017, 918x zobrazení
Advokáti, kteří odpověděli na tuto otázku:

Mgr. Radek Hanák, Praha

Dobrý den,nápad podléhající ochraně duševního vlastnictví je vždy vhodné chránit.  To jestli Váš nápad podlého ochraně duševního vlastnictví musí posoudit Úřad průmyslového vlastnictví, kde…

Mzda ve výpovědní lhůtě

Dobrý den, jsem ve výpovědní lhůtě (dle §50 - výpověď jsem podal já). Firma měla v roce 2016 dobré hospodářské výsledky a nyní dává zaměstnancům bonus ve formě finanční částky. Jedná se o bonus za loňský rok, který má být vyplacen společně se mzdou za měsíc březen a měli by mít nárok všichni zaměstnanci. Zaměstnavatelem mi bylo oznámeno, že se to netýká zaměstnanců ve výpovědní lhůtě (pracovní…

L, 30. 3. 2017, 1147x zobrazení
Advokáti, kteří odpověděli na tuto otázku:

Mgr. Radek Hanák, Praha

Dobrý den,pokud tento roční bonus není upraven v kolektivní smlouvě ani v příslušné směrnici o odměňování, pak kriteria pro přiznání stanoví zaměstnavatel a může rozhodnout, že tento bonus se netýká…

Výživné a úroky z prodlení

Dobrý den, chtěla bych se zeptat jestli po novele občanského zákoníku, je možné již žádat soud o úroky z prodlení dlužného výživného. A jestli je možné je aplikovat zpetně na již vymožené exekuce. Minulý rok jsem podala na účet otcer 2 exekuce v roce 2015 jednu a dnes budu odesílat na soud další, tak jestli mohu zažádat o úroky z prodlení z dlužného výživného přímo už při podání návrhu na exekuci…

Kateřina, 30. 3. 2017, 1188x zobrazení
Advokáti, kteří odpověděli na tuto otázku:

Mgr. Radek Hanák, Praha

Dobrý den, ano je možné požadovat úroky z prodlení za neuhrazené výživné.

Ukončení pracovního poměru

Dobrý den, chtěla bych Vás požádat o radu. K 28.2 mi zam. ukončil prac. poměr na dobu neurčitou,který trval od 1.12.2015. Zam. se rozhodl pronajmout restauraci někomu jinému. Oznámil nám to 20.2. Dále mi odmítl proplatit zbylých 19 dní dovolené. Rozhodla jsem se nepodepsat nabízenou Dohodu o ukončení prac. poměru. Mám nárok na odstupné a zam. mi musí dát podepsat Ukončení prac. poměru ze strany…

Monika, 30. 3. 2017, 1259x zobrazení
Advokáti, kteří odpověděli na tuto otázku:

Mgr. Radek Hanák, Praha

Dobrý den,celá věc má dvě roviny. První je postup zaměstnavatele, který není správný, zaměstnavatel Vám musí dát výpověď z důvodu ukončení činnosti zaměstnavatele s dvouměsíční výpovědní dobou a je…

Stavba regalu na skladovani

Dobrý den, zamestnavatel mě nuti přestavovat regaly, ns kterych se skladuje materiál cca 1,5 tuny. Rad bych se zeptal, zda je možné tuto manipulaci vykonávat i kdyz nikdo z firmy nema na tuto stavbu patricne zkousky ? Kdo nese odpovednost v pripade, ze se neco stane, at uz uraz nebo poskozeni veci nasledkem padu neodbornou montáží. Zamestnavatel nebo skladnik, ktery tuto prestavbu vykonaval bez…

Tomáš, 30. 3. 2017, 888x zobrazení
Advokáti, kteří odpověděli na tuto otázku:

Mgr. Radek Hanák, Praha

Dobrý den,pokud se jedná o činnosti, ,které by měl provádět odborný pracovník, je třeba, abyste na tuto skutečnost zaměstnavatele písemně (mailem) upozornil s tím, že vy takovým pracovníkem nejste.…

Výpověď z pracovního poměru

Dobrý den, můj zaměstnavatel, prodal jiné firmě pozemky včetně budov. Firma jako taková není předmětem prodeje. Firma, která koupila nemovitosti od mého zaměstnavatele, měla zájem abych k nim přestoupil. Dohodli jsme se pouze ústně, že za domluvených podmínek k nim nastoupím ve stejné funkci jako u stávajícího zaměstnavatele. Z toho ale sešlo. Můj současný zaměstnavatel chce, abych podal výpověď…

Ivo, 28. 3. 2017, 1006x zobrazení
Advokáti, kteří odpověděli na tuto otázku:

Dobrý den, pokud s Vámi chce zaměstnavatel rozvázat pracovní poměr, musí Vám dát výpověď z důvodu nadbytečnosti či z jiného zákonného důvodu. Pokud by došlo k rozvázání…

Jsem rucitelem Osoba ktere jsem rucil sla do insolvence a banka ktere dluzil hodila celi dluh na me

Tato banka ac se prihlasila di insolvence pozaduje celi dluh odeme prosim poradte co mam delat pravemu dluznikovy zbyl dum auto a ja jako rucitel nebudu mit ani na jidlo soudce rozhodl ze si mam dohodnout splatkove kalendare tak jsem tam dva a pul mesice volal a nic se nedelo pak my prisla exekuce na plat

Pavel, 28. 3. 2017, 1375x zobrazení
Advokáti, kteří odpověděli na tuto otázku:

Mgr. Petra Králová, Plzeň

Dobrý den,věřitel má právo požadovat dluh uhradit ručitelem, Vy ale máte právo podat přihlášku pohledávky za dlužníkem do insolvenčního řízení, protože za dlužníka hradíte dluh a vzniká Vám za ním…

bydlení

Jsem 45letý invalidní důchodce 3.stupňe a žiji s manželkou a dvěma dětmi v domě rodičů manželky. Do námi obývaného patra jsme investovali nemalou částku na totální rekonstrukci patra a v dobré víře dlouhodobého bydlení jsme nic po rodičích nechtěly. Bohužel však tchán je alkoholik a pro tchýni toto začalo být nesnesitelné(nejen pro ní) a zažádala o rozvod.takže domek asi budou muset prodat aby se…

Marek, 28. 3. 2017, 1054x zobrazení
Advokáti, kteří odpověděli na tuto otázku:

Mgr. Petra Králová, Plzeň

Dobrý den,šanci jistě máte, zvláště když budete schopni doložit rodičům manželky jako vlastníkům nemovitosti, že jste provedli z vlastních příjmů či peněz zhodnocení nemovitosti, kterou nevlastníte,…

PREZENTACE ADVOKÁTNÍCH KANCELÁŘÍ
Právní konzultace
Telefonická konzultace
Poptávka právní služby
...
Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
zavřít