Právní poradna online

poraďte se - poznejte - spojte se - uspějte!
Právní poradnaonline
Poptávka právní
právní služby
Telefonická právní poradna

Potvrzení o výdělku

Bydlím v nájemním bytě a majitel nemovitosti si chce zažádat o zkrácení hypotéky a k tomu prý potřebuje ode mne, jako od nájemníka potvrzení o výdělku? Je to prosím možné? Má na to nárok? Máme zde trvalé bydliště.

Ivana, 17. 3. 2020, 22x zobrazení
Advokáti, kteří odpověděli na tuto otázku:

Otázka Na právníka

Dobrý den, zkrácení hypotéky se týká příjmů pronajímatele bytu, který se samozřejmě skládá z jeho příjmů z nájemného. Znamená to tedy, že potvrzení Vašich příjmů je důvodné, neboť to bance poslouží…

Zrušení pobytu na zaklade usnesení vlády

Dobry den, mame v ČR zaplaceny pobyt od 20.3-22.3. 12lidi 26.400,-. S ohledem na nařízení vlády nemůžeme pobyt v penzionu uskutečnit. Náleží nam v této mimořádně situaci cela zaplacená částka? Majitel nam chce dle storno podmínek vratit pouze 10%. ? Predem moc dekuji za odpoved

Markéta, 17. 3. 2020, 35x zobrazení
Advokáti, kteří odpověděli na tuto otázku:

Otázka Na právníka

Dobrý den, na Váš případ dopadá jasně § 2535 občanského zákoníku, kdy zákazník má právo odstoupit od smlouvy před zahájením zájezdu bez zaplacení odstupného, jestliže v místě určení cesty nebo…

Dostat zaplaceno když je zavreno kvůli nařízení vlady

Dobrý den ráda bych se chtěla zeptat jsem zaměstnáná v obchodní centru v C&A jako prodavačka . A bohužel kvůli koronaviru musíme mít zavřeno kvůli nařízení vlády na 10 dni . A chci se zeptat dostanu od zaměstnavatele těch 10dnu náhradu nebo ne. Děkuji Hermanova

Pavlína, 16. 3. 2020, 60x zobrazení
Advokáti, kteří odpověděli na tuto otázku:

Otázka Na právníka

Dobrý den, v této situaci nelze s jistotou říct, jaký dopad bude mít nařízení vlády na zaměstnance a zaměstnavatele. Jelikož totiž zaměstnavatel byl nucen prodejnu uzavřít, nemůže jít Vaše náhrada k…

ukončení pracovního poměru na dobu určitou ze strany zaměstnance

Dobrý den, mám smlouvu na dobu určitou do 31.3.2021. Našla jsem si však výhodnější zaměstnání a ráda bych prac. poměr ukončila k 30.4.2020. Mohu tak učinit 2 měsíční výpovědí nebo je jiný postup. Děkuji za informaci.

Barbora, 15. 3. 2020, 22x zobrazení
Advokáti, kteří odpověděli na tuto otázku:

Otázka Na právníka

Dobrý den, pracovní smlouvu, jako zaměstnanec, můžete ukončit kdykoliv bez udání důvodu. A to přesně jak píšete ve výpovědní době, která trvá 2 měsíce. V zaměstnání Vás nikdo držet nemůže. Hezký den

Prodej bytu na hypoteku

Dobrý den prodávám byt zájemci, jenž jej bude financovat hypotékou, a ručí jiným než kupovaným majetkem, hypoteku má predschvalenou. Jak se postupuje dále? Co musíme sepsat za smlouvy, auto? Děkuji za odpoved

Martin, 11. 3. 2020, 39x zobrazení
Advokáti, kteří odpověděli na tuto otázku:

Otázka Na právníka

Dobrý den, pokud má kupující schválen hypoteční úvěr, kterým bude financovat koupi bytu, tak není důvod, aby ručil čímkoliv dalším. Ručení je ochrana pro banku, že bude schopen úvěr splácet,…

Zálohy na důchodové pojištění

Jsem osvč na hlavní činnost, současně jsem zaměstnanec na DPP, v jednom měsíci jsem přesáhla 10000 a bylo za mě odvedeno sociální a zdravotní pojištění, stalo se tedyv tom měsíci osvč činností vedlejší?

Michaela, 11. 3. 2020, 53x zobrazení
Advokáti, kteří odpověděli na tuto otázku:

Otázka Na právníka

OSVČ na vedlejší činnost můžete vykonávat, pokud máte sociální a zdravotní pojištění zaplacené z jiné výdělečné činnosti. Nejčastěji je jako vedlejší činnost bráno podnikání při tom, kdy pracujete…

Umístění mobilního domku na svém pozemku

Dobrý den. Jsme dva spoluvlastníci pozemku vlastnící každý ideální polovinu pozemku. Můžu mít na tomto pozemku mobilní domek - movitou věc, i když by s tím druhý spoluvlastník nesouhlasil ? Děkuji Kadlečík.

Jan, 9. 3. 2020, 56x zobrazení
Advokáti, kteří odpověděli na tuto otázku:

Otázka Na právníka

Dobrý den, občanský zákoník přímo říká, že K rozhodnutí, na jehož základě má být společná věc zatížena nebo její zatížení zrušeno, a k rozhodnutí, na jehož základě mají být práva spoluvlastníků…

Reklamace opravy v Okay elektrospotřebiče

Dobrý den, Dne 21.10.2017 jsem koupil v Okay notebook (14000 Kč) 10.9.2019 jsem ho reklamoval, protože nefungoval. Notebook poslali na servis a tam zjistili, že je špatný harddisk a vyměnili ho. 17.2.2020 harddisk přestal opět fungovat. Mám nárok na opravu?Je záruka na nový díl? Děkuji.

Radek, 8. 3. 2020, 52x zobrazení
Advokáti, kteří odpověděli na tuto otázku:

Otázka Na právníka

Dobrý den, pokud je harddisk celý servisem vyměněn, tak se na něj vztahuje záruka mimo celek (notebook). Znamená to tedy, že i náhradní díl opatřený k provedení opravy, v souladu s § 2596 zákona č…

Dědictví po mém zemřelým otci

Po mém zemřelém otci jsem zdědila peníze.To jsem byla vdaná,ale záhy mi zemřel manžel..Náleží mi tyto peníze,nebo musím je použít na vyplacení jeho podílu,jeho dětem?

Marie, 24. 2. 2020, 129x zobrazení
Advokáti, kteří odpověděli na tuto otázku:

Otázka Na právníka

Dobrý den, při dědění platí, že dědic dědí samostatně, a to, co je předmětem dědění, tak není součástí společného jmění manželů, s výjimkou, že by zůstavitel v pořízení pro případ smrti projevil…

Vypořádání po rozvodu

Dobrý den, mám dotaz ohledně daně z nabytí nemovitosti po rozvodu. Byt jsme si pořídili ještě před svatbou, takže každý vlastníme přesně polovinu bytu (není v SJM), jsme domluveni na vyplacení manželky a byt mi následně zůstane - podléhá toto dani z nabytí nemovité věci? Děkuji

Ladislav, 22. 2. 2020, 82x zobrazení
Advokáti, kteří odpověděli na tuto otázku:

Otázka Na právníka

Dobrý den, daň z nabytí nemovité věci se platí z úplatného převodu nemovitých věcí. Pokud si s manželkou dohodnete, že si její podíl převedete, tak toto můžete učinit prostřednictvím darovací…

PREZENTACE ADVOKÁTNÍCH KANCELÁŘÍ
Právní konzultace
Telefonická konzultace
Poptávka právní služby
...
Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
zavřít