Právní poradna

poraďte se - poznejte - spojte se - uspějte!
Právní poradnaonline
Získat nabídku
právní služby
Telefonická právní poradna

Je odnětí živnostenského listu protiprávní?

Dobrý den, chci se zeptat, když jsem nebyl trestán, pouze krivě obviněn, je možné odejmuti živnosti?Myslím že je to protiprávní a navíc to zveřejňují na internetu s mým jménem. Moc děkuji.

Anonym, 29. 3. 2015, 1447x zobrazení
Advokáti, kteří odpověděli na tuto otázku:

Pokud jsem Vašemu dotazu dobře rozuměl, tak jste v současnosti trestně stíhán. Do doby, než budete pravomocně odsouzen, je nutno na Vás pohlížet jako na osobu netrestanou - presumpce neviny. I v…

Podléhá penzijní připojištění exekuci?

Dobrý den. Můžete mi prosím poradit. Jsem přes dvacet let zaměstnaný na jednom místě, mám doma šest dětí, značné dluhy a tudíž i nějaké ty exekuce. Mám už několik let založené penzijní připojištění a exekutor má na tuto částku zálusk. Zajímá mne, jestli mi to sebere všechno, nebo jestli mi nechá poměrnou část pro děti, protože i zaměstnavatel mi nechává aspoň to životní minimum. Děkuji za…

Anonym, 29. 3. 2015, 2560x zobrazení
Advokáti, kteří odpověděli na tuto otázku:

Pokud se jedná o Vaše penzijní připojištění, žádnou část pro děti Vám exekutor neponechá. Penzijní připojištění je možno postihnout.  

Požadování náhrady škody způsobené na cizí věci jejím užitím bez svolení majitele

Pracuji na horské boudě na DPČ jako pomocná síla v kuchyni. Jednoho večera jsem si vzal klíče od sněžného skůtra a jel si zajezdit. Skůtr jsem si vypůjčil bez vědomí/svolení majitele. Při projížďce se mi přihodil incident při kterém mi cizí osoba tyčí rozbila stroj. Oznámil jsem to ústně jako poškození cizí věci. Majitel oznámil že mi stroj nepůjčil a jsem podezřelý dle §207 odst.1 trestního…

Anonym, 30. 3. 2015, 1865x zobrazení
Advokáti, kteří odpověděli na tuto otázku:

Pokud je situace skutečně taková jak popisujete, neměl byste být v trestním řízení případným odsuzujícím rozsudkem zavázán k povinnosti uhradit škodu vzniklou na skútru. Předmětná škoda vznikla v…

Zpronevěra

Dobrý den, potřebovala bych poradit v oblasti zpronevěry. Kolegyně, která ho spáchala a to ve výši xx.000 s tím, že vše uznala, a jela se dobrovolně přihlásit na Policii, kde byla vyslechnuta, apod. S tím, že danou částku chce uhradit, buď v celkové výši naráz a nebo ve splátkách, s tím, že v minulosti nikdy nebyla trestána. Nepůjde za to do vězení, když se dohodne i s danou společností, které má…

Anonym, 24. 3. 2015, 1982x zobrazení
Advokáti, kteří odpověděli na tuto otázku:

Pokud jsou zde okolnosti, které uvádíte - doznání, rejstřík trestů bez dřívějšího záznamu, výše způsobené škody a aktivní snaha o náhradu této škody - tak se Vaše kolegyně vězení nemusí vůbec obávat.…

Rozhodnutí o přestupku

Dobrý den, je možnost mi zaslat nějaké rozhodnutí o přestupku. Samozřejmě ze zamazanými jmény, adresy atd. Jsem studentkou VOŠ sociálně právní a potřebovala bych toto rozhodnutí ke školním účelům. Děkuji S pozdravem

Anonym, 22. 7. 2015, 1561x zobrazení
Advokáti, kteří odpověděli na tuto otázku:

Dobrý den, anonymizovaná rozhodnutí získáte na internetu na stránkách jednotlivých obcí. Tyto některá svá rozhodnutí zvěřejňují na úřední desce. Případně také můžete zkusit požádat o nějaké…

Výpověď dle §52, písmene e.

Dobrý večer. Jsem zaměstnána jako učitelka první a druhé třídy v malotřídní škole. Mám ukončené vzdělání na VOŠ pedagogické. Mám ukončený 1. ročník magisterského studia učitelství pro první stupeň. V polovině druhého ročníku jsem požádala o přerušení studia vzhledem k plánovanému rodičovství, kdy mi toto bylo doporučeno lékařem. Stala jsem se nestudující a nesplňuji zákonou podmínku. Výpověď bych…

Anonym, 20. 3. 2015, 4179x zobrazení
Advokáti, kteří odpověděli na tuto otázku:

V ust. § 53 zákoníku práce jsou taxativně vymezeny situace, kdy je zakázáno dát zaměstnanci výpověď. Na Vámi popsanou situaci by se dal vztáhnout důvod podle ust. § 53 odst. 1 písm. a) v…

Určování a popírání otcovství

Dobrý den,mám dítě,které je počato po rozvodu,jenže do porodu neuběhla lhůta 300 dní,tudíž je v rodném listě dítěte uveden bývalý manžel.S biologickým otcem nejsem a o dítě nemá zájem,ted nás čeká soud o určení otcovství.Má otázka je když se k otcovství dozná biologický otec, jak je to s výživným, musí mi biologický otec zaplatit výživné zpětně od doby narození dítěte? A nebo mi má plattit…

Anonym, 21. 3. 2015, 1771x zobrazení
Advokáti, kteří odpověděli na tuto otázku:

Odpověď na toto najdete v Občanském zákoníku (89/2012 Sb) § 777. Odpovědět není tak nějak jednoduché neboť pokud jste rozvedená a do 300 po rozvodu se narodilo dítě pak je otcem manžel. TZ,…

Výpověď z pracovního poměru

Dobrý den, pracuji jako učitelka na ZŠ a smlouvu mám na dobu neurčitou. Dostala jsem nabídku učit na jiné škole a pracovní smlouvu tam se mnou uzavřou od xxx 2015 ( přípravný týden). Chtěla bych se zeptat, ke kterému datu mám dát svému zaměstnavateli výpověď. Nerada bych byla přes prázdniny na úřadě práce. Děkuji, Ilona

Anonym, 23. 3. 2015, 1721x zobrazení
Advokáti, kteří odpověděli na tuto otázku:

Výpovědní doba je ze zákona dvouměsíční. Existuje výjimka - byla prodloužena písemnou smlouvou mezi zaměstnavatelem a zaměstnancem. V obecné rovině pak výpovědní doba začíná prvním dnem kalendářního…

Výživné na zletilou dceru

Dobrý den, má zletilá dcera studuje ve třetím ročníku na střední soukromé škole. Biologický otec by měl platit výživné xxx Kč/měsíčně. Dceři již dluží částku xx tis. Já dceři platím školné, jízdné a ošacení,kapesné. Bohužel dceři se to z mé strany zdá málo. Můj čistý příjem po odečtu insolvence je á xxx tis. Dcera se chce osamostatnit, poněvadž jí již odmítám přispívat kapesným např na cigarety,…

Anonym, 21. 3. 2015, 1885x zobrazení
Advokáti, kteří odpověděli na tuto otázku:

Dobrý den, pokud mohu pak nejprve je třeba dceru přesvědčit že onech xx tis. co jí dluží otec by jí do "začátku" pomohlo, bohužel je plnoletá tak návrh na výkon rozhodnutí je už bohužel na ní.…

Exekuce dcery

Vlastním společně s dcerou, každá 1/2 rodinného domku. Dcera se dostala do finančních problémů a byla na její polovinu rodinného domku uvalena exekuce.Soudním řízením nebylo specifikováno,komu která 1/2 rodinného domku patří.jedná se o přízemní byt 2+1,který obývá dcera a nadpodlažní byt stejné kategorie,který obývám já a který jsem si na vlastní náklady nechala opravit,vybavit rozvody energií,…

Anonym, 23. 3. 2015, 1938x zobrazení
Advokáti, kteří odpověděli na tuto otázku:

Předně je třeba uvést, že spoluvlastnictví znamená a podíl vyjadřuje míru účasti každého spoluvlastníka na vytváření společné vůle a na právech a povinnostech vyplývajících ze spoluvlastnictví věci.…

PREZENTACE ADVOKÁTNÍCH KANCELÁŘÍ
Právní konzultace
Telefonická konzultace
Poptávka právní služby
...
Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
zavřít