Právní poradna online

poraďte se - poznejte - spojte se - uspějte!
Právní poradnaonline
Poptávka právní
právní služby
Telefonická právní poradna

Vypořádání

Dobrý den, s přítelem chceme koupit dům pomocí hypoúvěru(dále jen půjčka). Půjčku si přítel vzal pouze na sebe(takže by dům zůstal jemu).Nyní ale řešíme, jak by byl vypořádán majetek v případě rozchodu. Domlouvali jsme se, že mu budu platit polovinu poplatků(plyn, atd.) a to co koupím(ledničku, atd.) si v případě rozchodu odnesu. Jak je to ale s tím, že bych příteli příspívala na opravu a…

Anonym, 8. 7. 2015, 1678x zobrazení
Advokáti, kteří odpověděli na tuto otázku:

Mgr. Radek Hanák, Praha

Vaše investice je možné upravit smluvně, např. smlouvu o zápůjčce, kdy pokud již víte, kolik bude činit výše Vaší investice tuto částku uvedete do smlouvy s tím, že splatnost zápujčky nebude ve…

Dědictví

Dobrý den.Před svatbou jsem koupila pozemek na stavbu domku,který byl ale postaven a zkolaudován po svatbě. Stavbu jsem financovala já z peněz, které jsem získala rozvodem 1.manželství. Na katastru jsem uvedena jen já jako vlastník. Mám 2 děti, takže by dědily moje děti. Myslím,že i manžel(?),ale jak jeho dospělí synové? Vztahovalo by se dědictví i na ně? Jelikož se s námi nestýkají-je možno,v…

Anonym, 8. 7. 2015, 1599x zobrazení
Advokáti, kteří odpověděli na tuto otázku:

Mgr. Radek Hanák, Praha

Neučiníte-li pořízení pro případ smrti, např. závěť, bude se dědictví řídit výlučně občanským zákoníkem a dědit po Vás budou Vaše děti a Váš manžel, všichni rovným dílem a nikdo jiný.

Přeplatek exekuce

Dobrý den, zaplatil jsem exekuci dvakrát. Exekutor tvrdí že vzniklý přeplatek nemůže zaslat zpět, ale že ho musí použít na další exekuce u jiných exekučních úřadů. Má na to právo?

Anonym, 8. 7. 2015, 3438x zobrazení
Advokáti, kteří odpověděli na tuto otázku:

Mgr. Radek Hanák, Praha

Pokud proti Vám není vedená další exekuce, tak exekutor je povinen vrátit Vám přeplatek bez zbytečného odkladu. Pokud jsou však proti Vám vedeny další exekuce jinými exekutorskými úřady, tak se tato…

Nárok na finance z dědického řízení

Dobrý den, pronajímám byt a člověk co tam bydlí mi neplatí nájem s tím, že momentálně nemá peníze ale čeká až se vyřídí dědické řízení, ve kterém má získat finance. Potřebovala bych nějakou smlouvu nebo nevím co, že až ty peníze dostane, že mám nárok na tyto finance za nezaplacený nájemný, je něco takového možné vystavit? Děkuji Davidová

Anonym, 24. 8. 2015, 1855x zobrazení
Advokáti, kteří odpověděli na tuto otázku:

Mgr. Radek Hanák, Praha

Nejprve se musíte ujistit, že nájemce skutečně získá prostředky z dědického řízení a netvrdí tak pouze účelově. Dědické řízení může trvat dlouho a dluh může narůstat. Pokud je nájemce bez prostředků…

Nárok na odstupné u ukončení PP na dobu neurčitou?

Dobrý večer,pracuji jako učitelka MŠ 20 let, nemám kvalifikaci, nyní mám dostat výpověď.Smlouvu mám na dobu neurčitou, podle nové vyhlášky jsem měla skončit 31.12.2014, ale neskončila a pracovala dál a ani mně nebyla změněna smlouva , mám nárok na odstupné?

Anonym, 13. 7. 2015, 2000x zobrazení
Advokáti, kteří odpověděli na tuto otázku:

Mgr. Radek Hanák, Praha

Váš pracovní poměr by měl být zaměstnavatelem ukončen výpovědí podle ustanovení § 52 písmeno f) zákoníku práce, kdy ve Vašem případě se jedná o nesplňování předpokladů stanovených právními…

Přehlášení dětí na jiné bydliště bez souhlasu matky

Dobrý den, rozešli jsme se s přítelem, máme dvě malé děti (4 a 2 roky), nejsme manželé. Přítel po mně nyní chce rodné listy dětí. Je možné, aby je bez mého souhlasu přehlásil na jiné bydliště? Děkuji

Anonym, 13. 7. 2015, 1742x zobrazení
Advokáti, kteří odpověděli na tuto otázku:

Mgr. Radek Hanák, Praha

Otec dítěte musí prokázat, že děti jsou jeho a pokud toto příslušnému úřadu prokáže, může změnit trvalé bydliště dětí i bez Vašeho souhlasu. Vy ovšem poté můžete změnit trvalé bydliště dětí zase…

Dotaz ohledně koupě bytu s úvěrem

Dobrý den, před pár týdny jsme s přítelkyní koupili od města byt, vše proběhlo dle dojednání uvedených ve smlouvě, bohužel jedna informace se od města směrem k nám nedostala a ani není uvedena ve smlouvě: Město Tábor, jako bývalý majitel bytu a zřejmě také bývalý člen společenství vlastníků nás neinformoval že se k bytu váže úvěr, který si společenství vlastníků bralo na rekonstrukci oken a…

Anonym, 13. 7. 2015, 1623x zobrazení
Advokáti, kteří odpověděli na tuto otázku:

Mgr. Radek Hanák, Praha

Můžete požadovat slevu z kupní ceny, případně pokud je úvěř zajištěn zástavním právem ve prospěch poskytovatele úvěru nebo je měsíční splátka úvěřu připadající na bytovou jednotku neúměrně vysoká,…

Oddlužení a nové zaměstnání

Dobrý den,bylo nám s manželem povoleno oddlužení,v té době jsem byla bez zaměstnání.Nyní jsem práci sehnala,komu nebo kam mám nahlásit,že pracuji, aby nedošlo z naší strany k nějakému pochybení? Děkuji za odpověd

Anonym, 13. 7. 2015, 1863x zobrazení
Advokáti, kteří odpověděli na tuto otázku:

Mgr. Radek Hanák, Praha

Tuto skutečnost oznamte insolvenčnímu soudu, insolvenčnímu správci a věřitelskému výboru.

Uplatnění konkureční doložky

Byl jsem zaměstnán na Dohodu o provedení práce od xxxx do xxxx jako lektor zájmových kroužků. Dohoda nyní skončila a zaměstnavatel mi sdělil,že se mnou pro příští školnírok nepočítá ač jsem měl zájem dále pokračovat. Domluvil jsem se tedy ve školách,kde jsem kroužky vedl,že budu v novém školním roce provozovat kroužek sám na sebe. Nebudu používat stejný název kroužku ani metodiku ani jiné pomůcky…

Anonym, 13. 7. 2015, 2106x zobrazení
Advokáti, kteří odpověděli na tuto otázku:

Mgr. Radek Hanák, Praha

Konkurenční doložku lze platně sjednat pouze tehdy, pokud je součástí takovéto konkurenční doložky závazek zaměstnavatele, že zaměstnanci poskytne přiměřené peněžité vyrovnání, nejméně však ve výši…

Podmíněný trest

Dobrý den, před dvěma lety / 25.4.2013 /,jsem byl odsouzen k pomíněnému trestu odnětí svobody,ale nevím přesně,od kdy se počítá začátek zkušební doby. Zda od vynesení rozsudku nebo až po nabytí právní moci / 29.6.2013 /. Děkuji za odpověď a přeji pěkný den.

Anonym, 13. 7. 2015, 1858x zobrazení
Advokáti, kteří odpověděli na tuto otázku:
PREZENTACE ADVOKÁTNÍCH KANCELÁŘÍ
Právní konzultace
Telefonická konzultace
Poptávka právní služby
...
Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
zavřít