Výživné

Právní poradna
Privátní konzultace s advokátem
Získejte nabídku
právní služby
Telefonická konzultace s advokátem
Výživné

Manželka odešla z domu,návštěvy má 1xza 14 dní vík. kvůli dětem,nechce platit výživné na dvě malé děti,s tím, že máme SJM a mám to platit z toho.Normálně vydělávám,ona ne,její příjmy jsou nestále,cca 5 tisíc/měsíc.Měla by platit, nebo má pravdu se SJM?Z čeho se výživné odvijí (má 2 vys.školy).

Vojtěch, 30. 10. 2018, 157x zobrazení
Advokáti, kteří odpověděli na tuto otázku:

advokát

Dobrý den, výživné a SJM jsou dvě rozdílné a na sobě nezávislé věci. Pokud manželka odešla z domu a nestará se o své dvě malé děti, měl byste zažádat soud o to, aby Vaši situaci vyřešit, a to v první řadě rozhodnutím o péči, a s tím i spojenou povinností jednoho nebo obou rodičů na plnění vyživovací povinnosti a následně rozvodem manželství. Pokud má vaše manželka 2 vysoké školy a příjem přibližně 5000 Kč/měsíčně, dle objektivních skutečností neodpovídá tato výše standardu, který by měl s takto dosaženým vzděláním dosahovat. Soud výši výživného určuje na základě schopností, možností povinného k placení výživného. A Vámi uváděná částka neodpovídá schopnostem Vaší manželky k jím možného dosahování výdělků.

Další otázky, z kategorie Rodinné právo, SJM, děti, rozvod

Péče o dítě

Dobrý den, známý se oženil se ženou, která byla rozvedená a měla 2 děti. Bohužel zemřela po pěti…

Anonym, 8. 7. 2015, 1698x zobrazení

Dle čeho se vypočítávají alimenty?

Dobrý den, dle čeho se vypočítávají alimenty, Partner mi dělá problémy a ráda bych věděla, jakou…

JANA, 9. 11. 2018, 174x zobrazení

Střídavá péče a odpady

Dobrý den chtěl jsem se zeptat , zda u střídavé péče jsou oba rodiče se povinně stejně podílet na…

Anonym, 14. 5. 2015, 1602x zobrazení

Řízení o nárocích neprovdané matky dítěte

Dobrý den, ráda bych se zeptala, je-li součástí řízení o nárocích neprovdané matky dle ust. § 920…

Anonym, 25. 6. 2015, 1520x zobrazení

Žaloba na sourozence

Dobrý den, matka darovala bratrovi dům (xx), měla věcné břemeno. V roce xxx ho zrušila,…

Anonym, 4. 3. 2015, 1532x zobrazení

Převod družstevního bytu

Děkuji za odpověď na můj předešlý dotaz z 31.1.2015. Jen jsem se ještě chtěla zeptat, pokud by šlo…

Anonym, 2. 2. 2015, 2661x zobrazení

Vyhledejte další dotazy z právní poradny

REGISTRACE ADVOKÁTů
...
Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
zavřít