Výpověď dohodou - mám nárok na odstupné?

Právní poradna online
Právní poradnaonline
Poptávka právní
právní služby
Telefonická právní poradna
Výpověď dohodou - mám nárok na odstupné?

Dobrý den. Pracuji v bance na zkrácený úvazek, mám dvě malé děti.Zaměstnavatel mi ted oznámil, že potřebuje do týmu člověka, který bude na plný úvazek, s vyšším plněním obchodních cílů. Chce se mnou rozvázat pracovní poměr dohodou.Tu mi ještě nedodal.Ptala jsem se na odstupné,ale prý se v takovém případě zadá nesplnitelný akční plán,což by mi nedoporučoval.Z mé strany nedošlo k žádnému porušení čehokoli.Nikdy jsem nedostala vytýkací dopis. Na co mám přesně právo a na čem si můžu trvat?Děkuji.

Marcela, 14. 12. 2016, 2992x zobrazení
Advokáti, kteří odpověděli na tuto otázku:

advokát

Dobrý den Marcelo, v případě, kdy ukončíte pracovní poměr dohodou, na odstupné skutečně nárok nemáte, pokud tedy není v dohodě sjednané nebo se nejedná o faktické skončení pracovního poměru z důvodu organizačních změn, rušení či přemístění zaměstnavatele (§ 52 písm. a) až c) zákoníku práce. Pokud o skončení pracovního poměru nemáte zájem a v zaměstnání chcete setrvat, nedoporučuji Vám dohodu o skončení pracovního poměru sjednávat a počkat, jak se ze zaměstnavatelovy strany situace vyvine. V případě, že by Vám zaměstnavatel skutečně přiděloval práci vysoko nad rámec Vašeho zkráceného úvazku či s Vámi ukončil pracovní poměr výpovědí, doporučuji Vám se obrátit na advokáta, který je schopen posoudit oprávněnost jeho jednání a podniknout relevantní kroky k ochraně Vašich práv jako zaměstnance.

Další otázky, z kategorie Pracovní právo

Změna směnného provozu a přeřazení na jinou práci

Dobrý den,manžel má v pracovní smlouvě uveden 4-směnnou pracovní dobu.Takto pracuje již cca 8 let…

Anonym, 2. 11. 2015, 4582x zobrazení

Odstupné

Dobrý den, zajímala by mě následující situace s ohledem na nárok odstupného. Nastoupila jsem do…

Nikol, 9. 5. 2017, 2237x zobrazení

Výpověď z pracovního poměru

Dobrý den, můj zaměstnavatel, prodal jiné firmě pozemky včetně budov. Firma jako taková není…

Ivo, 28. 3. 2017, 2050x zobrazení

Proplacení nevyčerpané dovolené bez mého souhlasu

Dobrý den.  Rád bych věděl,zda-li mi zaměstnavatel bez mého souhlasu může proplatit starou…

Miloš, 25. 1. 2017, 3162x zobrazení

Může zaměstnavatel zadržovat mzdu?

Dobrý den , Potřebuji radu , můj bývalý zaměstnavatel mi drží mzdu z důvodů nedokončeného…

Anonym, 17. 12. 2014, 6097x zobrazení

Zbraň v zaměstnání

Dobrý den, Má otázka zní,zda mi zaměstnavatel může zakázat nošení zbraně v zaměstnáni? I za…

Denis, 14. 2. 2017, 3100x zobrazení

Vyhledejte další dotazy z právní poradny

PREZENTACE ADVOKÁTNÍCH KANCELÁŘÍ
Právní konzultace
Telefonická konzultace
Poptávka právní služby
...
Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
zavřít