Vracení daru bez darovací smlouvy

Právní poradna online
Právní poradnaonline
Poptávka právní
právní služby
Telefonická právní poradna
Vracení daru bez darovací smlouvy

Dobrý den, chci se zeptat zda je možné zažádat o vracení daru za nevdek. Bohužel nemám sepsanou žádnou darovací smlouvu. Mám k dispozici pouze rezervační smlouvu na dům kde je zmínka,ze castka za dům bude vyplacena jako peněžní dar otci. Otec mě po přijetí peněz odriznul od rodiny. Dekuji za radu

Andrea, 13. 10. 2019, 824x zobrazení
Advokáti, kteří odpověděli na tuto otázku:

Otázka Na právníka

Dobrý den, na začátku se Vás spíše ještě zeptám ... pokud máte rezervační smlouvu na dům, měla byste disponovat i smlouvou kupní, je to tak? Pokud ano, tak v kupní smlouvě by se měla určitá částka poukazovat na účet (do rukou) otce, a tam také uvedeno, že se jedná o dar v souladu se smlouvou rezervační. Pokud kupní smlouvu nemáte, nebude to jednoduché, neboť rezervační smlouva slouží k tomu, aby byla v realitní kanceláři nemovitost stáhnutá z nabídky a zablokována (zamluvena) pro budoucího kupujícího, neznamená to tedy, že musí k prodeji dojít ... tím mám na mysli, že to není důkaz o tom, že peníze budou opravdu převedeny, neboť samotný prodej se realizuje, až na základě smlouvy kupní. Není to však vyloučeno, že byste převod prokázala (viz. nynější majitel v katastru nemovitostí, atp.). Proto můžete žádat o vrácení pro nevděk, ale není to jednoduchá záležitost, musíte samotný nevděk prokázat a musí se jednat o opravdový rozpor s dobrými mravy, a tak dále. Takže cesta to není jednoduchá. Nicméně ve Vašem případě si myslím, že tomu nic nebude bránit, pokud máte jak prokázat, že k odtržení od rodiny opravdu došlo a jakým způsobem. Ovšem si myslím, že bez právní pomoci toto do zdárného konce nebude jednoduché dotáhnout. Přece jenom, i když o vrácení daru požádáte, nebude ze strany otce zájem Vám vyhovět a celá věc s největší pravděpodobností skončí u soudu. Pěkný den

Další otázky, z kategorie Občanské právo

Společná hypotéka - jak se vyvázat ze společného z hyp.úvěru po rozchodu?

Dobrý den, prosím Vás o radu co mám dělat v případě, že mám s bývalým přítelem hypotéku, on je…

Anonym, 19. 2. 2015, 6771x zobrazení

Lze jako sídlo spolku uvést bytovou jednotku?

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, zda lze jako sídlo spolku uvést bytovou jednotku, popř. přímo…

Anonym, 12. 7. 2016, 2439x zobrazení

Rodinný dům stojící na obecním pozemku

Dobrý den, chtěla bych Vás požádat o radu. Část rodinného dům mých rodičů stojí na obecním pozemku.…

Anonym, 5. 8. 2015, 2795x zobrazení

Rezervační smlouva

Dobrý den, před 2 měsíci jsme s realitní kanceláří podepsali rezervační smlouvu a směnku, s tím že…

Anonym, 7. 3. 2016, 2226x zobrazení

Náklady řízení

k soudu jsem předvolán k pohledávce, která je promlčená. Mohu požadovat náhradu nákladů řízení po…

Dan, 15. 10. 2019, 802x zobrazení

Jako nájemník mám právo od města odkoupit byt. Ve smlouvě bude § 2135 zákona č.89/2012sb.

Výhrada zpětné koupě bude určena na 5 let. Chápu správně tento §, že v této lhůtě po mně bude moci…

Jitka, 16. 2. 2017, 1654x zobrazení

Vyhledejte další dotazy z právní poradny

PREZENTACE ADVOKÁTNÍCH KANCELÁŘÍ
Právní konzultace
Telefonická konzultace
Poptávka právní služby
...
Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
zavřít