storno poplatky v souvislosti se zákazem cestování občanů ČR do ciziny

Právní poradna online
Právní poradnaonline
Poptávka právní
právní služby
Telefonická právní poradna
storno poplatky v souvislosti se zákazem cestování občanů ČR do ciziny

Mám platnou cest.smlouvu s CK na pozn. zájezd do Japonska 8-19.4.20. Cenu za zájezd jsem uhradila. Nouzový stav v ČR je na 30 dní a občané mají zákaz cestovat do zahraničí. CK nabídla přesun termínu či storno z mé strany. CK zájezd v termínu nezrušila. Mám nyní právo na vrácení 100% ceny zájezdu?

Pavlína, 27. 3. 2020, 607x zobrazení
Advokáti, kteří odpověděli na tuto otázku:

Otázka Na právníka

Dobrý den, situace s rušení zájezdů není jednoduchá. Jelikož Japonsko není ohroženou zemí, do které by byl zákaz vycestovat z důvodu mimořádné situace v místě, a proto nemůžete odstoupit od smlouvy od zájezdu s plnou náhradou ceny zájezdu. Jestliže CK zájezd nezrušila, a nabídla Vám odložení termínu jedná se o změnu závazku ze smlouvy. Protože jde o hlavní náležitost smlouvy, je CK povinna podle § 2531, zákona č. 89/2012 Sb., občanského zákoníku Vám poskytnout možnost odstoupit od smlouvy ve lhůtě podle smlouvy, aniž by jste musela hradit odstupné za předčasné ukončení závazku. Lhůta pro odstoupení nesmí být kratší než pět dnů a musí skončit před zahájením zájezdu. Jedná se totiž o podstatnou změnu hlavní náležitosti smlouvy. Pokud tedy zrušíte zájezd z důvodu změny termínu ze strany CK, máte právo na vrácení 100% ceny zájezdu. S uplatněním, resp. ukončením smlouvy bych v tomto případě neotálela, jak kvůli obvykle krátkým lhůtám, které běží k možnosti odstoupení. Hezký den

Další otázky, z kategorie Jiné

Prodej domu a trvalé bydliště

Dobrý den.Tchán se rozhodl z finančních důvodů prodat dům(majitel je pouze on). Bydlí v něj se svou…

Jiří, 7. 2. 2020, 768x zobrazení

Exekuce/ schválené odlužení

Dobrý den dnešního dne jsem dostala dopis s exekučním příkazem . Dne xxx jsem podala návrh…

Anonym, 8. 3. 2015, 3075x zobrazení

Vraceni financni hotovosti

Dobrý den. Moc bych potřebovala Vaší radu. Zadala jsem jednomu pánovi práci, kterou neodvedl a on…

Vladislavs, 21. 6. 2017, 1844x zobrazení

Rozdělení majetku dětěm

Dobrý den,chci se zeptat, zda mohu než zemřu darovat jednomu z dětí větší část majetku než druhému,…

Milena, 20. 3. 2017, 3003x zobrazení

Smlova, směnka, dlužný úpis - jak ošetřit půjčku peněz?

Dobrý den. Vzala jsem si půjčku, abych pomohla kamarádce z dluhu. Jak bych to měla ošetřit, abych o…

Anonym, 30. 9. 2016, 2835x zobrazení

Právo policie při vstupu do mého bytu

Dobrý den,můžou policisté do mého a přítelova bytu přijít, zazvonit a vejít dovnitř, i když si to…

Markéta, 22. 2. 2017, 4924x zobrazení

Vyhledejte další dotazy z právní poradny

PREZENTACE ADVOKÁTNÍCH KANCELÁŘÍ
Právní konzultace
Telefonická konzultace
Poptávka právní služby
...
Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
zavřít