Státní svátek a čerpání dovolené

Právní poradna online

Poptejte přímo služby u advokáta/advokátky Mgr. Radek Hanák

Online konzultace s advokátem
Telefonická konzultace
Právní zastoupení
Státní svátek a čerpání dovolené

Dobrý den, pracuji v nepřetžitém provozu a když mi na dny státních svátků připadnou pracovní směny a zaměstnavatel nám nařídí na tyto dny volno (např. vánoční svátky), tak beru finanční náhradu jako za svátek. Teď nám zaměstnavatel sdělil, že od nového roku 2017 je dle par. 219. ods.2 zákoníku práce na tyto dny nutné brát dovolenou, není tedy poskytována žádná náhrada za svátek, tak jako doposud. Je to opravdu tak? Osobně mně z par. 219 odst.2 není zcela jasné, jestli je to pravda. Děkuji

Milan, 19. 12. 2016, 3468x zobrazení
Advokáti, kteří odpověděli na tuto otázku:

Mgr. Radek Hanák, Praha

Dobrý den, výklad Vašeho zaměstnavatele není správný, § 219 odst. 2 se vztahuje k čerpání dovolené, konrétně na případy, kdy zaměstnavatel nesmí nařídit zaměstnanci volno za práci přesčas nebo ve svátek, a to nesmí tehdy, pokud v daný den čerpáte dovolenou. 

Další otázky, na které advokát odpověděl

Exekuční řízení - zastrašování exekutorem

Dobrý den, nesplácel jsem, dostal jsem se do Exekuce u p.Vrány v Přerově. Požádal jsem o odklad…

Anonym, 9. 6. 2015, 3221x zobrazení

Nárok na finance z dědického řízení

Dobrý den, pronajímám byt a člověk co tam bydlí mi neplatí nájem s tím, že momentálně nemá peníze…

Anonym, 24. 8. 2015, 3056x zobrazení

Přístupová cesta a má práva jako majitele

Vlastním příjezdovou cestu, mohu určit místo vjezdu sousedovi, který ji má právo používat? Chci ji…

Anonym, 4. 9. 2015, 2833x zobrazení

Změna zkráceného úvazku na celý

Dobrý den, po MD jsem nastoupila do zaměstnání na zkrácený pracovní úvazek (4 hod./den).…

Anonym, 28. 12. 2015, 3626x zobrazení

Na jaký majetek mám nárok v případě umrtí manžela?

Dobrý den ,jsme manželé a manžel dostal dům jako dar od rodičů za dobu našeho manželství,vím že…

Anonym, 15. 9. 2016, 2616x zobrazení

stavba na orné půdě

Dobrý den, mám pozemek v katastru nemovitostí zapsán jako orná půda, je hned u cesty. Z jedné…

Kateřina, 4. 11. 2016, 4528x zobrazení

Další otázky, z kategorie Pracovní právo

Převedení zaměstnanců na jiného zaměstnavatele

Dobrý den, chtěl jsem se zeptat, zda mě může můj nynější zaměstnavatel převést k jinému…

Ondřej, 17. 5. 2017, 3981x zobrazení

Škoda

Dobrý den, měla bych dotaz. Potřebovala bych zjistit odpověď na tuto otázku. V jaké výši musí…

Martina, 30. 3. 2017, 1984x zobrazení

Ukončení prac.poměru dohodou po ukončení rodičovské dovolené | Právní servis 24

Dobrý den, Chtěla bych Vas požádat o radu jaké mám možnosti v situaci,kdy jsem měla v září…

Anonym, 17. 8. 2015, 2349x zobrazení

60% Covid-19

Dobrý den, zaměstnavatel nám nařídil před 3týdny homeoffice. Tento týden vyhlásil tzv. částečnou…

Jakub, 19. 4. 2020, 1177x zobrazení

Pracovní smlouva

Dobrý den, pracuji ve státním podniku, kde mám již po třetí prodlouženou pracovní smlouvu na dobu…

Anonym, 29. 1. 2016, 2699x zobrazení

Výpověd z pracovního poměru | Právní servis 24

DOBRÝ DEN,DNES MI BYLA DÁNA VÝPOVĚD Z PRAC.POMĚRU Z DUVODU PRACOVNÍHO OMEZENÍ.V ROCE 2013 JSEM…

Anonym, 11. 8. 2015, 3029x zobrazení

Vyhledejte další dotazy z právní poradny

PREZENTACE ADVOKÁTNÍCH KANCELÁŘÍ
Právní konzultace
Telefonická konzultace
Poptávka právní služby
...
Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
zavřít