rod.dovolená a výše platu dle tabulek

Právní poradna online
Právní poradnaonline
Poptávka právní
právní služby
Telefonická právní poradna
rod.dovolená a výše platu dle tabulek

dobrý den, zajmalo by mně, zda se rodič.dovolená a mateřská započítávají do počtu odprac.let ,končí mi rod..dovolená po 5 a půl letech a mám nastouit do nového zaměstnání, Výše platu se řídí dle tabulek a počtu odprac.let, pracovala jsem předtím 2 a půl roku. kolik mě započtou let ,2 apůl či 7a půl?

Martina, 5. 6. 2019, 156x zobrazení
Advokáti, kteří odpověděli na tuto otázku:

Otázka Na právníka

Dobrý den, ano, mateřská, resp. navazující rodičovská dovolená se do započitatelné praxe počítá. Musí se však jednat o shodnou (druhově) pozici, např. pokud jste měla ekonomické zaměření a nyní míříte např. do sociální sféry, nejedná se o stejný obor a pravidla pr započtení jsou jiná. Nicméně, pokud bych na dotaz měla obecně odpovědět, tak dle nařízení vlády č. 341/2017 Sb., konkrétně v jeho ust. § 4 odst. 5 se hovoří o započítávání mateřské a rodičovské dovolené, kdy takto lze započíst maximálně 6 let. Znění ustanovení je zde: (5) V plném rozsahu, nejvýše však celkovém rozsahu 6 let, započte zaměstnavatel zaměstnanci dobu a) skutečného čerpání mateřské dovolené, další mateřské dovolené nebo rodičovské dovolené nebo trvalé péče o dítě nebo děti nejvýše v rozsahu odpovídajícím délce mateřské dovolené a další mateřské dovolené nebo rodičovské dovolené platné v době této péče podle jiného právního předpisu.

Další otázky, z kategorie Jiné

Byla mi zamítnuta hypotéka z důvodu že dlužím. O exekuci mě nikdo neinformoval. Jak exekuci zastavit?

Dobrý den, před dvěma dny jsem si žádal o hypotéku, která mi byla zamitnuta s tím, že dlužím. Dnes…

Anonym, 12. 2. 2016, 1699x zobrazení

vypořádání

Rozvedená, 49 let, děti 15,12,9 let vyp manž ne vše na rodiče manžela. V 9 letech jsem zděd podíl…

Hana, 13. 8. 2019, 77x zobrazení

Smlouva o prodeji nemovitosti a daň z nabytí nemovitosti po listopadu 2016

Dobrý den, chtěla bych se zeptat.Babička prodává byt,který od ni koupí obec, která zařizuje všechny…

Anonym, 14. 10. 2016, 1813x zobrazení

Dluhy syna jsou vymáhány po rodičích, ačkoliv jsou synovi strhávány splátky exekučně

Dobrý den, dnes jsme měli na dveřích výzvu exekutora ve věci synovy exekuce. On tuto řádně splácí…

Anonym, 9. 6. 2015, 2217x zobrazení

Sousedské vztahy

Dobrý den, žijeme v rodinném domku a pořídily jsme si psa. Pes je z útulku a na většinu…

Martin, 23. 11. 2016, 1113x zobrazení

Proplacení pojistného

Dobrý den,mám dotaz ,jako zaměstnaná jsem onemocněla a zaměstnavatelmi neprodloužil smlouvu ,takže…

Lenka, 3. 12. 2016, 1133x zobrazení

Vyhledejte další dotazy z právní poradny

PREZENTACE ADVOKÁTNÍCH KANCELÁŘÍ
Právní konzultace
Telefonická konzultace
Poptávka právní služby
...
Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
zavřít