Půjčky mezi matkou a synem - je možné půjčky dostat zpět?

Právní poradna online

Poptejte přímo služby u advokáta/advokátky Mgr. Radek Hanák

Online konzultace s advokátem
Telefonická konzultace
Právní zastoupení
Půjčky mezi matkou a synem - je možné půjčky dostat zpět?

Dobrý den,chtěla bych se zeptat zda je možné nějak řešit tento problém - mám 81 letou matku,která díky synovi/mému bratrovi/prodala byt,peníze které tímto získala z ní postupně syn vymámil a nejen to,ale došlo to až tek daleko,že matce nezbývá ani na placení nájmu a energií. Moc prosím o odpověď zda je možno nějak dlužnou částku nárokovat zpět i když matka na tyto půjčky nemá žádné doklady.Za odpověď předem moc děkuji.

Anonym, 2. 11. 2015, 3508x zobrazení
Advokáti, kteří odpověděli na tuto otázku:

Mgr. Radek Hanák, Praha

Dlužnou částku je možné vymáhat soudní cestou, avšak bez písemných důkazů to bude složité. Celý nárok by bylo třeba opřít o svědecké výpovědi, kde by svědci dosvědčili, že Vaše matka prostředky, které získala prodejem bytu předala Vašemu bratrovi, jako půjčku a nikoliv jako dar. Pokud by bratr popíral, že nějaké peníze přijal, bylo by třeba prokázat, že si za ně pořídil věci či služby, které by si ze svých příjmů nemohl dovolit.

Další otázky, na které advokát odpověděl

Exekuce/ schválené odlužení

Dobrý den dnešního dne jsem dostala dopis s exekučním příkazem . Dne xxx jsem podala návrh…

Anonym, 8. 3. 2015, 4009x zobrazení

Předání firemní pokladny po nastoupení na PN | Právní servis 24

Dobrý den. Dne 12.8.2015 jsem nastoupila na PN. Pracuji ve firmě jako samostatná účetní a mám…

Anonym, 17. 8. 2015, 4367x zobrazení

Exekuce na nezletilého a ústavní soud zrušil poplatky za pobyt v nemocnici

Dobrý den,chci se zeptat v 12 letech v roce (2010) jsem byl hospitalizován v nemocnici,poté matka…

Anonym, 18. 2. 2016, 3191x zobrazení

Nemovitost

Dobrý den,vlastním nemovitost na které bylo věcné břemeno moje matka.Udělaly jsme proto mezi sebou…

Marie, 1. 3. 2017, 2815x zobrazení

snížení alimentů

Dobrý den, bývalý manžel dnes zažádal o snížení alimentů z částky 4000 Kč na 3000 Kč z důvodu…

Šárka, 15. 3. 2017, 4563x zobrazení

Majetek

Dobrý den,chtěl bych se zeptat do roku 2017 jsem bydlel u rodičů na baráku v horní části a vzal…

Tomáš, 10. 11. 2017, 2434x zobrazení

Další otázky, z kategorie Občanské právo

Zrušení členství

Dobrý den, v měsíci únoru jsme uzavřela smlouvu se společností xx fitness pro ženy na 12 měsíců. V…

Anonym, 18. 5. 2015, 3809x zobrazení

Poškozování cizích věcí podle § 228 odst.1

Dobrý den ještě jednou. Dostal jsem předvolání k zahájení trestního stíhání ve věci poškození.…

Anonym, 3. 5. 2015, 6173x zobrazení

Majetkové vypořádání

Dobrý den,bývalému partnerovi jsem do jeho bytu vložila nemalou částku na rekonstrukci bytového…

Anonym, 29. 1. 2015, 4189x zobrazení

Bydlení bývalé přítelkyně v mém domě

Bývalá přítelkyně bydlí v mém domě,kde nemá trvalý pobyt,nemá zde ani žádnou smlouvu o nájmu,nebo…

Zdeněk, 3. 4. 2017, 2987x zobrazení

Dědictví - lze se finančně vypořádat už za života rodičů?

Dobrý den, obracím se na vás s dotazem, zda existuje nějaký způsob, jak dle zákona vyřešit…

Anonym, 4. 9. 2015, 4296x zobrazení

Zranění

Dobrý den, minulý čtvrtek jsem šla do restaurace na sjednanou schůzku.Vchod do restaurace…

Anonym, 7. 4. 2015, 3406x zobrazení

Vyhledejte další dotazy z právní poradny

PREZENTACE ADVOKÁTNÍCH KANCELÁŘÍ
Právní konzultace
Telefonická konzultace
Poptávka právní služby
...
Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
zavřít