Proplacení času stráveného na cestě

Právní poradna online
Právní poradnaonline
Poptávka právní
právní služby
Telefonická právní poradna
Proplacení času stráveného na cestě

Pokud bude mít zaměstnanec v pracovní smlouvě místo výkonu ČR a bude dojíždět ze sídla firmy (nebo z domova) na stavby zaměstnavatele, počítá se tento čas do pracovní doby? A má být tento přesun zaměstnanci proplacen nebo je to na rozhodnutí zaměstnavatele?

Filip, 13. 8. 2019, 474x zobrazení
Advokáti, kteří odpověděli na tuto otázku:

Otázka Na právníka

Dobrý den, obecně Vás zaměstnavatel může poslat k výkonu práce mimo sjednané místo v pracovní smlouvě. Cesta se do pracovní doby nezapočítává, avšak máte nárok na náhradu cestovného a také stravného, tzv. cestovní náhrady. Také je důležité co máte sjednané v pracovní smlouvě, jaké jsou případné výše náhrad za cesty do zahraničí atp. a dále je odměna na rozhodnutí zaměstnavatele. Ze zákona jiné, než výše zmíněné náhrady nepřísluší. Hezký den.

Otázka Na právníka

Dobrý den, obecně Vás zaměstnavatel může poslat k výkonu práce mimo sjednané místo v pracovní smlouvě. Cesta se do pracovní doby nezapočítává, avšak máte nárok na náhradu cestovného a také stravného, tzv. cestovní náhrady. Také je důležité co máte sjednané v pracovní smlouvě, jaké jsou případné výše náhrad za cesty do zahraničí atp. a dále je odměna na rozhodnutí zaměstnavatele. Ze zákona jiné, než výše zmíněné náhrady nepřísluší. Hezký den.

Další otázky, z kategorie Pracovní právo

Zaplacení přesčasů - pracovní právo

Dobrý den, u zaměstnavatele pracuji na dohodu o pracovní činnosti. Zaměstnavatel po mně chce, abych…

Soňa, 20. 2. 2017, 1266x zobrazení

Má zaměstnavatel právo požadovat mé heslo do firemního emailu?

Dobrý den, měla bych velkou probu. Chtěla bych se zeptat, zda má zaměstnavatel právo, abych mu dala…

Anonym, 26. 7. 2016, 1589x zobrazení

Dohoda o rozvazani pracovniho pomeru

Dobry den. V praci mi dali podepsat dohodu o rozvazani pracovniho pomeru pod natlakem,ze pokud…

Lucie, 19. 9. 2018, 809x zobrazení

Neplatnost výpovědi?

Dobrý den, z minuty na minutu bez jakéhokoliv varování jsem obdržel od nadřízeného (MÚ) výpověď pro…

Anonym, 13. 4. 2015, 2365x zobrazení

Chyba zaměstnavatele

Se zam.jsem se dohodla na ukončení PP podle ust. § 49 ZP s tím, že mi bude vyplacena náhrada ve…

Andrea, 8. 3. 2017, 1279x zobrazení

Dotazy ohledne neschopenky

Dobry den, jsem studentkou a od cervna jsem na brigade v socialnich sluzbach. Vzali me, ale na plny…

Anonym, 24. 8. 2016, 1857x zobrazení

Vyhledejte další dotazy z právní poradny

PREZENTACE ADVOKÁTNÍCH KANCELÁŘÍ
Právní konzultace
Telefonická konzultace
Poptávka právní služby
...
Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
zavřít