platnost smlouva o dílo

Právní poradna online
Právní poradnaonline
Poptávka právní
právní služby
Telefonická právní poradna
platnost smlouva o dílo

Dobrý den, uzavřel jsem smlouvu o dílo se staveb. firmou (s.r.o.). za zhotovitele podepsal smlouvu jednatel, který však není uveden v obchodním rejstříku jako jednatel, je takováto smlouva platná? navíc pán co smlouvu podepsal (jako tzv jednatel) je podle veřejných informaci v insolvenci. Děkuji

Stanislav, 10. 1. 2019, 159x zobrazení
Advokáti, kteří odpověděli na tuto otázku:

Otázka Na právníka

Dobrý den, obecně platí, že za podnikatele je oprávněn jednat ten, kdo k tomu má buď zákonné nebo smluvní oprávnění. V tomto případě je důležité, kde a za jakých podmínek došlo k uzavření (podpisu) smlouvy. V případě, že jste mohli být v dobré víře, že se jedná o jednatele společnosti, to znamená z okolností Vám nemohlo být zřejmé, že by se o jednatele nejednalo (byl v kanceláři firmy, vyjednával obchod atd.), tak je firma zavázána i přes to, že pán který smlouvu podepisoval skutečným jednatelem není. Na druhou stranu, právo náleží bdělým, a vy jste byli povinni si zjistit s kým jednáte a údaje v obchodním rejstříku si ověřit, než jste smlouvu uzavřel. Takže všechno závisí na okolnostech podpisu smlouvy a důvodu, proč jste si jednající osobu neprověřil. A také na situaci, v jakém jste postavení, zda spotřebitele nebo podnikatele.

Další otázky, z kategorie Obchod, Podnikání, Společnosti

Reklamace transakce v bance

Dobrý den, z firemního účtu mi odešly peníze někam kam jsem nechtěl. Transakce byli provedeny jako…

Stanislav, 25. 1. 2017, 960x zobrazení

Prohlášení odpovědného zástupce

Dobrý den, jsem zaměstnanec s.r.o. a zaměstnavatel mne požádal o prohlášení odpovědného zástupce k…

Miloslav, 22. 12. 2016, 1097x zobrazení

ZOK § 59 -61 + stanovy - nenaplnění zákona

Jsem členem BD. 25.6.2014 dle právně platných ZOK a NOZ od 1.1.2014 máme nové stanovy . Statutáři…

Anonym, 11. 8. 2015, 1745x zobrazení

Jak pronajmout internetovou doménu?

Dobrý den, mám registrovanou internetovou doménu. Kolega by ji rád využíval, tedy by si ji ode mne…

Anonym, 29. 9. 2016, 928x zobrazení

Je legitimní převedení společnosti na likvidátora a co potom?

Dobrý den, měl bych následující dotaz: Jak mohou fungovat firmy, které za úplatu nabízejí…

Petr, 8. 11. 2016, 960x zobrazení

Podnikání OSVČ

Může mít OSVČ tichého společníka? Děkuji.

Stanislav, 10. 11. 2017, 622x zobrazení

Vyhledejte další dotazy z právní poradny

PREZENTACE ADVOKÁTNÍCH KANCELÁŘÍ
Právní konzultace
Telefonická konzultace
Poptávka právní služby
...
Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
zavřít