Otcovstvi

Právní poradna online
Právní poradnaonline
Poptávka právní
právní služby
Telefonická právní poradna
Otcovstvi

Moje přítelkyně se v dubnu rozvedla a zároveň se mnou otěhotněla, tudíž se dítě narodí dříve než 300 dní po rozvodu. Jak je to s určením otcovství v rodném listě. Jak a kdy to řešit, před nebo po porodu?

Jan, 28. 6. 2019, 89x zobrazení
Advokáti, kteří odpověděli na tuto otázku:

Otázka Na právníka

Dobrý den, tato situace se řeší v řízení před soudem. Probíhá to tak, že manžel, resp. již bývalý manžel před soudem prohlásí, že není otcem dítěte., zároveň Vy u shodného řízení prohlásíte, že jste otcem dítěte a ještě musí Vaše přítelkyně před soudem sdělit, že se souhlasně připojuje k oběma návrhům, tj. Vašemu a bývalého manžela. Soud potom určí, že otcem dítěte jste Vy. Toto řízení se zahajuje na návrh k příslušnému soudu (tím je ten soud, v jehož obvodu má dítě trvalé bydliště), který může učinit jakákoliv osoba výše jmenovaná (tedy Vy, přítelkyně či její bývalý manžel) a označí se zde všichni tři účastníci včetně dítěte. Tento návrh se může podat nejpozději do 1 roku ode narození dítěte, nejdříve po jeho narození. Před narozením dítěte toto nelze.

Další otázky, z kategorie Rodinné právo, SJM, děti, rozvod

Výše výživného a hypotéka vzniklá při rozvodu

Rád bych se zde zeptal na alimenty a hypotéku. Ale abych uvedl všechny souvislosti. Je mi 18 let,…

Jakub, 11. 5. 2017, 1351x zobrazení

Řízení o nárocích neprovdané matky dítěte

Dobrý den, ráda bych se zeptala, je-li součástí řízení o nárocích neprovdané matky dle ust. § 920…

Anonym, 25. 6. 2015, 1707x zobrazení

výživné

Dobrý den, obracím se na Vás s dotazem. Žiji s přítelem 3 roky. Nejdříve jsem mu poskytla bydlení…

Eva, 31. 1. 2017, 973x zobrazení

Svěření dětí do péče

Zdravím, žádám svěření dětí (dcery 4 a 2 roky) do mé péče. Důvod: matka dcer asociál, navádí děti…

Anonym, 22. 4. 2016, 1947x zobrazení

Dluhy manžela

Dobrý den,zjistila jsem, ze mi manžel udělal půjčku na mém účtě, kde má podpisové právo. Už mi…

Anonym, 4. 1. 2015, 2505x zobrazení

Majetek nabytý před manželstvím

Dobrý den S přítelkyní plánujeme svatbu. Ona je majitelkou pozemku a rodinného domu(vše nabyto před…

Anonym, 27. 6. 2015, 6369x zobrazení

Vyhledejte další dotazy z právní poradny

PREZENTACE ADVOKÁTNÍCH KANCELÁŘÍ
Právní konzultace
Telefonická konzultace
Poptávka právní služby
...
Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
zavřít