Dítě s kamarádem - lze k tomu pořídit smlouvu?

Právní poradna online

Poptejte přímo služby u advokáta/advokátky Mgr. Radek Hanák

Online konzultace s advokátem
Telefonická konzultace
Právní zastoupení
Dítě s kamarádem - lze k tomu pořídit smlouvu?

Dobrý den, domluvila jsem se s nejlepším kamarádem, že mi udělá miminko,ale s tím, že mi nebude muset nic platit,ale povolím mu dítě vídat, on to ovšem chce na papíře s podpisem, jak dále postupovat ? Lze pořídit nějakou smlouvu či tak něco? Děkuji za odpověď.

Anonym, 23. 12. 2015, 2399x zobrazení
Advokáti, kteří odpověděli na tuto otázku:

Mgr. Radek Hanák, Praha

Tento postup není možný. Jakmile bude uveden jako otec v rodném listě dítěte bude mít práva a povinnosti otce vůči dítě. Dítě a bude mít nárok na výživné, a to i tehdy pokud Vy sama žádné nároky vznášet nebudete.

Další otázky, na které advokát odpověděl

Povinnost zaměstnavatele nabídnout jinou pozici při výpovědi

Dobrý den, byla mi doručena výpověď pro nadbytečnost podle § 52 c) ZP. V době předání této výpovědi…

Anonym, 28. 4. 2015, 2655x zobrazení

Prodej ojetého automobilu autobazarem soukromé osobě za cenu bez DPH ve zvláštním režimu dle §90 zákona o DPH 235/2004

Dobrý den, v AUTO Esa jsem koupil 31.7.2015 auto Hyundai Tucson. Bohužel jsem si nevšiml, že auto…

Anonym, 15. 8. 2015, 3095x zobrazení

Zahrada před mým domem - nesouhlas se zřízením staveniště

Před mým domem je zahrada, kterou jsme měli od r.1957 v pronájmu, pak děda dělal něco pro místní…

Anonym, 28. 12. 2015, 1843x zobrazení

Dědictví pozůstalých 50/50

Po babičce a dědovi podědili nemovitost mamka se strýcem půl na půl. Jsou tedy majiteli. Je potřeba…

Anonym, 8. 9. 2016, 2101x zobrazení

SJM - stavební spoření

Dobrý den, prosím...Přítel se ženil v roce 2008, začátkem roku 2011 zakládali s manželkou stavební…

Kristýna, 20. 3. 2017, 5071x zobrazení

Vyrovnání SJM

Dobrý den, prosím o odpověď, zda-li má bývalá manželka při vyrovnání SJM rozvedených manželů,…

Jarda, 12. 4. 2017, 2828x zobrazení

Další otázky, z kategorie Rodinné právo, SJM, děti, rozvod

Stěhování s nezl. dítětem ve sve péči

Dd, mam 9leteho syna v péči a chystame se stěhovat cca 25km za přítelkyní, kterou už dlouhodobe …

Jan, 20. 5. 2021, 168x zobrazení

Trvalé bydliště

Dobrý den. Již od narození mám já a nyní i moje dcera trvalé bydliště v domě, který chce moje matka…

Anonym, 9. 6. 2016, 2526x zobrazení

Zúžení SJM

Ráda bych věděla, jak postupovat při zúžení SJM, kvůli manželovým dluhům.

Jana, 2. 2. 2017, 2745x zobrazení

Dohoda o společném nakládani s bytem po rozvodu

Dobrý den, máme s ex.manželkou dohodu, že s bytem po rozvodu musíme rozhodovat jen společně a v…

Anonym, 22. 1. 2016, 1930x zobrazení

Vyživovací povinnost otce, opakovaná žádost o navýšení

Dobrý den, má bývalá přítelkyně s níž mám nezletilého syna chce po půl roce opakovaně zvyšovat…

Anonym, 5. 8. 2015, 3036x zobrazení

Má manžel právo nařídit své bývalé manželce aby si po rozvodu změnila příjmení?

Dcera se před dvěma roky rozvedla, má nezletilé děti a na žádost exmanžela bylo rozhodnuto o…

Anonym, 18. 12. 2014, 4381x zobrazení

Vyhledejte další dotazy z právní poradny

PREZENTACE ADVOKÁTNÍCH KANCELÁŘÍ
Právní konzultace
Telefonická konzultace
Poptávka právní služby
...
Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
zavřít