Daň z nabytí nemovitých věcí | Právníservis24.cz

Právní poradna online

Poptejte přímo služby u advokáta/advokátky Mgr. Radek Hanák

Online konzultace s advokátem
Telefonická konzultace
Právní zastoupení
Daň z nabytí nemovitých věcí | Právníservis24.cz

V kupní smlouvě na nemovitou vec je uvedeno, že daň z nabytí nemovitých věcí hradí prodávající. Kupní smlouva je podepsaná, vklad na katastru byl proveden. Prodávající ovšem po nás teď chce určitý finanční obnos aby mohl včas zaplatit daň. Může prodávající daň nezaplatit? Musíme v případě nezaplacení daně prodávajícím uhradit daň my? 

Anonym, 27. 8. 2015, 1969x zobrazení
Advokáti, kteří odpověděli na tuto otázku:

Mgr. Radek Hanák, Praha

Poplatníkem daně z nabytí nemovitých věcí dle příslušného zákona je prodávající. Stejnou úpravu jste také zvolili v kupní smlouvě (je možné sjednat, že poplatníkem bude kupující) a proto musí daň uhradit prodávající a není oprávněn po Vás požadovat jakékoliv finanční prostředky. Pokud prodávající tuto daň neuhradí, potom je kupující v postavení ručitele, tedy finanční správa bude daň vymáhat po Vás a následně Vy budete příslušnou částku vymáhat po prodávajícím.

Další otázky, na které advokát odpověděl

Dědictví - kdo může být přizván k dědickému řízení?

Dobrý den, zemřel mi přítel, máme spolu nezletilého syna, bydleli jsme ve společné domácnosti 6…

Anonym, 11. 9. 2015, 2786x zobrazení

Trvalé bydliště na městském úřadě, exekuce, jak zjistit dluhy?

Bydlím na adrese kde nemám trvalé bydliště. Mám ho u Rodičů. Bydlí u mě přítelkyně, která má dluhy.…

Anonym, 7. 1. 2016, 3814x zobrazení

Pracovní smlouva

Dobrý den, pracuji ve státním podniku, kde mám již po třetí prodlouženou pracovní smlouvu na dobu…

Anonym, 29. 1. 2016, 2039x zobrazení

§55

Dobrý den byl se mnou ukončen pracovní poměr na základě §55,což mi znemožňuje hledání zaměstnání i…

Ivana, 26. 10. 2016, 2905x zobrazení

výživné

Dobrý den, obracím se na Vás s dotazem. Žiji s přítelem 3 roky. Nejdříve jsem mu poskytla bydlení…

Eva, 31. 1. 2017, 1578x zobrazení

Ochrana osobních údajů

Mají rodiče již zletilé osoby (27 let) právo zjistit od pojišťovny citlivé informace, jako dlužné…

Jiří, 10. 11. 2017, 1248x zobrazení

Další otázky, z kategorie Jiné

Odpovědnost za mladistvou v zahraničí

Dobrý den, s přítelkyní chceme jet příští rok do Itálie na několik dní. Přítelkyně ještě není…

Filip, 24. 11. 2016, 1207x zobrazení

šíření pomluv na pracovišti

Dobrý den,když jsem byla na mateřské,tak jsem kamarádce od kolegy v práci dala kontakt na mého…

Petra, 4. 11. 2016, 3247x zobrazení

Odškodnění za úraz na místní komunikaci

Dobrý den, mojí mamince se stal úraz ve městě Nové Strašecí, kde trvale bydlí. V uvedený den začalo…

Anonym, 7. 1. 2016, 2237x zobrazení

dědictví

Syn zdědil po otci 1/6 podíl z nemovitosti. RD žije ještě matka. Syn chce v RD určit byt, který si…

Zlata, 16. 5. 2020, 247x zobrazení

Exekutor z dluhu 41.000 Kč u VZP udělal 290.000 Kč

Jmenuji se xxxxx. Je mi 64 let. Prosím o pomoc s VZP a exekutory. 1) Dostala jsem přehled úhrad…

Anonym, 30. 7. 2015, 3119x zobrazení

Školné v soukromé mateřské školce

Dobrý den, dcera navštěvuje soukromou mateřskou školku, jejímž provozovatelem je obecně prospěšná…

Anonym, 10. 6. 2016, 1674x zobrazení

Vyhledejte další dotazy z právní poradny

PREZENTACE ADVOKÁTNÍCH KANCELÁŘÍ
Právní konzultace
Telefonická konzultace
Poptávka právní služby
...
Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
zavřít