Co je výzva k předzahájení exekuci a co bude následovat? Jak se vyhnout exekuci?

Právní poradna online
Právní poradnaonline
Poptávka právní
právní služby
Telefonická právní poradna
Co je výzva k předzahájení exekuci a co bude následovat? Jak se vyhnout exekuci?

Dobrý den, byla jsem donucena depresema zůstat rok doma.Věděla jsem, že nemůžu do práce,nebyla jsem ani registrovaná na ÚP. Byla jsem bez peněz, živena rodinou.Neměla placené zdravotní a sociální.Přišel dopis o uhrazení zdrav.poj. Komunikace s úřednicí nebyla úplně korektní. Hned mě dala na právní. Jsem se dozvěděla,že bude zaslaná výzva předzahájením exekučního řízení. Hledám práci a nemohu hned zaplatit, splátkový kalendář potřebuji dohodnout, moc nevěřím, podle toho jak jsem tlačena k exekuci. 1. Co je výzva k předzahájením k exekuci,co bude následovat? Je možnost nějak ovlivnit,jak dál? Co dělat? Bydlím u rodičů, doteď studuji a nic v bytě není moje. Chci se vyhnout exekuci kdy budou zabavovat.

Anonym, 15. 2. 2016, 1848x zobrazení
Advokáti, kteří odpověděli na tuto otázku:

advokát

Vážená paní,

k Vašim otázkám:

1. Pokud Vás pojišťovna informovala o tom, že bude zasílám výzvu před zahájením exekuce, znamená to, že Vám pošle dopis, kde Vám vypočítá celkovou dlužnou částku a naposledy Vás vyzve k dobrovolné úhradě. Pokud ani po této výzvě nezaplatíte, zahájí proti Vám exekuční řízení.

2. Doporučila bych Vám se vyhnout exekuci. Exekučním řízením se ještě zvýší celková dlužná částka o náklady soudního exekutora. Zkuste se s oprávněným domluvit na uzavření splátkového kalendáře předtím, než exekuce započne. Ve splátkovém kalenáře chtějte prvně hradit na jistinu (tedy na samotné pojištění, nikoli na penále). Poté, co jistinu uhradíte, žádejte o odpuštění penále.

Obecně Vám samozřejmě můžu jen doporučit spolupracovat s advokátem, a to jednak při sjednávání splátkového kalednáře, dále bych Vám doporučila požádat advokáta o nahlédnutí do spisu pojišťovny, o kontrolu, jestli je výše dluhu v pořádku, jestli Vám bylo řádně doručováno, jestli zde není možnost opravného prostředku. Prostě zkusit vyčerpat všechny možnosti kontroly správnosti stavu Vašeho dluhu a nutnosti tento dluh platit.

Pokud k exekuci přece jen dojde, určitě bych s advokátem konzultovala možnost podání návrhu na zastavení exekuce z důvodu nemajetnosti. 

Pokud se chcete vyhnout situaci, kdy bude vydán exekuční příkaz na prodej movitých věcí, kdy by byly zabaveny věci v bytě, které nejsou Vaše, ale rodičů, zavčasu informujte rodiče o této situaci. Rodiče musí mít připraveny veškeré doklady o tom, že věci v bytě jsou jejich - kupní smlouvy, faktury se jménem, tím, že drží účtenky a záruční listy, výpisem z účtu, kterým věc platili. Pokud budou i přesto tyto věci exekutorem "polepeny", musí podat návrh na vyškrtnutí věcí ze soupisu. 

 

Další otázky, z kategorie Jiné

Vraceni financni hotovosti

Dobrý den. Moc bych potřebovala Vaší radu. Zadala jsem jednomu pánovi práci, kterou neodvedl a on…

Vladislavs, 21. 6. 2017, 1433x zobrazení

vrácení zálohy při zrušení tábora

Dobrý den, zaplatila jsem zálohu na tábor 1000 Kč. Tábor zrušili pro malou obsazenost a místo toho…

Eva, 10. 6. 2020, 78x zobrazení

Pozastavení podpory v nezaměstnanosti.

Dobrý den, chci se zeptat jestli mě může ÚP pozastavit vyplacení podpory kterou mi schválili, ale…

Mirek, 22. 2. 2019, 589x zobrazení

zrušení pracovní smlouvy

Dobrý den, mám pracovni smlouvu do 31.8.., v červnu jsem podepsala novou smlouvu s nástupem od 1.9.…

Iveta, 30. 7. 2019, 508x zobrazení

Předvolání jako svědek - přestupková komise - mám právo nevypovídat?

Dobrý den, mám dotaz přišlo mě předvolání k přestupkové komisi jako svědek. Rodiče jsou rozvedeni…

Anonym, 18. 4. 2016, 4520x zobrazení

Exekuce

Dobrý den, bydleli jsme v bytě s otcem, který u nás už 3měsíce nebydlí a pronájem je stejnou dobu…

Anonym, 7. 9. 2016, 1553x zobrazení

Vyhledejte další dotazy z právní poradny

PREZENTACE ADVOKÁTNÍCH KANCELÁŘÍ
Právní konzultace
Telefonická konzultace
Poptávka právní služby
...
Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
zavřít