Alimenty

Právní poradna online
Alimenty

Dobrý večer. Chtěla jsem se zeptat. Je možné aby matka z alimentů platila nájem a výdaje pro sebe ? Děkuji za odpověď.

Hana K., 6. 10. 2017, 254x zobrazení
Advokáti, kteří odpověděli na tuto otázku:

Mgr. Radek Hanák, Praha

Dobrý den, výživné je určeno pro potřeby dítěte, proto je matka nemůže použít pro svoji potřebu. Na úhradu nájemného však část výživného použít může, protože dítě bydlí s matkou a jde i o jeho potřebu.

Poptejte přímo služby u advokáta/advokátky Mgr. Radek Hanák

Online konzultace s advokátem
Telefonická konzultace
Právní zastoupení

Další otázky, na které advokát odpověděl

Převod družstevního bytu

Děkuji za odpověď na můj předešlý dotaz z 31.1.2015. Jen jsem se ještě chtěla zeptat, pokud by šlo…

Anonym A., 2. 2. 2015, 1870x zobrazení

Omezení vstupu na pracoviště při ukončení prac.poměru

Dobrý den, v pátek mi byla předána zaměstnavatelem výpověď pro § 52 c) zákoníku práce s tím, že od…

Anonym A., 13. 4. 2015, 1403x zobrazení

Soudní spor zaměstnanec x zaměstnavatel

Dobrý den,manžel se soudil s bývalým zaměstnavatelem kvůli chybějícím paletám a soudní spor prohrál…

Anonym A., 22. 3. 2016, 727x zobrazení

Musím se dostavit jako svědek k hlavnímu líčení - jak to probíhá?

Dobrý den, nedávno mi přišel dopis s okresního soudu, že se mám dostavit jako svěděk k výslechu k…

Anonym A., 21. 4. 2016, 842x zobrazení

Na jaký majetek mám nárok v případě umrtí manžela?

Dobrý den ,jsme manželé a manžel dostal dům jako dar od rodičů za dobu našeho manželství,vím že…

Anonym A., 15. 9. 2016, 454x zobrazení

Vypoved ze zdr. Duvodu v dobe prac. Neschopnosti

Dobrý den, mohu dat výpověď ze zdr.důvodu i když jsem na neschopence? Nemoc se týká právě…

Karel R., 20. 6. 2017, 236x zobrazení

Další otázky, z kategorie Rodinné právo, SJM, děti, rozvod

Daň z nabytí nemovitých věcí u vypořádání SJM

Hezký den, mám dotaz: jsme půl roku po rozvodu a vypořádáváme byt v SJM, který zůstane jednomu z…

Anonym A., 17. 4. 2015, 3041x zobrazení

Výpověď z bytu manžela

Jsem vdaná, rozvodové řízení neprobíhá. Bydlím v bytě, který je ve výlučném vlastnictví manžela …

Tamara O., 9. 1. 2017, 383x zobrazení

Zanedbání péče o nezletilé, znepřístupnění návštěv druhým rodičem

Partner je rozvedený a má dva syny.Soudně má uloženou výhradní péči matka dětí a otec je má mít…

Nikola C., 10. 5. 2017, 277x zobrazení

Musím stále platit alimenty na 20.leté dítě?

Chtěl bych se zeptat zda musím stále platit alimenty na dítě (tři roky se mnou nekomunikuje a ani…

Anonym A., 9. 9. 2015, 1089x zobrazení

Zakoupení auta v době rozvodu na splátky

Dobrý den, chtěla bych se zeptat pokud se s manželem rozvádíme a manželka si pořídí v době…

Anonym A., 15. 4. 2015, 1229x zobrazení

Doložení dokladu o ukončení školy | Právní poradna online

Dobrý den, oznámila jsem svému otci, že jsem ukončila VŠ a tudíž nemusí platit dále výživné, otec…

Anonym A., 11. 8. 2015, 1225x zobrazení

Vyhledejte další dotazy z právní poradny

Jste advokát?
...
Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
zavřít