Testament

Právna poradňa online

Požiadajte priamo služby u advokáta/advokátky

Online konzultácia s advokátom
Telefonická konzultácia
Právne zastúpenie
Testament

Dobrý deň. Mám 17 rokov. Je možnosť, že figurujem v dedičskom konaní po prastarom otcovi. Je nejaká možnosť, žeby som sa mohla dopátrať k tomu, či tam skutočne figurujem? Mám obavy, že z procesu má zvyšok účastníkov vynechal, resp. mi to utajili. Podozrenie mám zo skúsenosti. Ďakujem za odpoveˇ.

Natalia, 28. 7. 2017, 2553x zobrazenie

JUDr Murina Michal, Nižná

Dobrý deň Osoba, ktorá nie je plne spôsobilá na právne úkony je účastníkom dedičského konania. Takéto osoby z dôvodu nespôsobilosti nekonajú v tomto konaní samostatne ale prostredníctvom opatrovníka. Notár si prostredníctvom súčinnosti ostatných správnych orgánov zisťuje okruh dedičov a je vysoko nepravdepodobné, žeby Vás vynechal. Treba sa informovať na príslušnom súde, ktorý notár prejednáva dané konanie a následne informovať notára či má o Vás vedomosť. s úctou JUDr. Michal Murina

Ďalšie otázky, na ktoré advokát odpovedal

Spor o povnicu

Prosim o radu. 30 rokov uzivam pivnicu,od ktorej mi este povodna majitelka odovzdala kluce. Suseda…

Irena, 15. 8. 2017, 2400x zobrazenie

Nevyplatenie mzdy a zánik spoločnosti

Dobrý deň. Spoločnosť ktorá zanikla zlúčením dňa 19.9.2015 mi nevyplatila mzdu za 09/2014. Poslala…

Iveta, 19. 9. 2017, 2325x zobrazenie

Milenecký vzťah

Dobrý deň . Mala som milenecký vzťah a pod nátlakom zúrivosti a žiarlivosti som poslala fotky našej…

Dominika, 24. 5. 2018, 2659x zobrazenie

Rozvod/vysporiadanie majetku

Pekný deň prajem, chcela by som sa informovať. Budeme sa rozvádzať/prišla som mu na neveru.…

Lucia, 10. 1. 2019, 2305x zobrazenie

firemny vylet

Prihlasila som sa na zajazd z firmy, koli chorobe som sa ho nezucastnila .Firma bola oboznamena o…

Jana Rakosova, 10. 1. 2019, 1371x zobrazenie

Zrusenie darovacej zmluvy

Bývalý priateľ pred 2 rokmi daroval nášmu vtedy maloletemu synovi byt. Konanie išlo súdnou cestou.…

Andrea, 21. 5. 2019, 1734x zobrazenie

Ďalšie otázky, z kategórie Dědické právo

Dedenie bytu

Dobrý deň, z prvého manželstva mám dve deti. Bývalú manželku som vyplatil z bytu. S terajšou…

Jaroslav, 30. 8. 2017, 2746x zobrazenie

dedičské konanie

Dobrý deň, prosím poradiť ohľadne nehnuteľnosti,ktorú manželka zdedila po nebohom otcovi,to je 1/6…

Rolan, 5. 4. 2017, 2620x zobrazenie

Darovacia zmluva a zákonný podiel pre deti

Som z Rakúska, teta mi darovala jej byt a má tam vecné právo žiť ("vecné bremeno") . V inej zmluve…

Parz, 20. 9. 2017, 2294x zobrazenie

Čo robiť keď sa objaví majetok neprejednaný v dedičskom konaní?

Otec zomrel v roku 2002.Som jeho jediná dcéra.Ostala po ňom neprededená pôda.Dedičské konanie…

Jana, 19. 4. 2017, 3252x zobrazenie

Zatajenie dedičstva

Dobrý deň Pri dedičskom konaní bol zatajený hnuteľný majetok.S odstupom času som zistila kde sa…

Renata, 3. 3. 2017, 3835x zobrazenie

Vyrovnanie so súrodencom - dedičstvo

Dobrý deň, manželovi zomrel otec vo februári 2014. V rodinnom dome ostala bývať invalidná matka a…

Monika, 20. 2. 2017, 2917x zobrazenie