Pozemok

Právna poradňa online

Požiadajte priamo služby u advokáta/advokátky Luptáková Lucia JUDr.

Online konzultácia s advokátom
Telefonická konzultácia
Právne zastúpenie
Pozemok

Boli sme traja spoluvlastníci pozemku, 1/4,1/4 a 1/2. Najvačší spoluvlastník predal svoju časť tretej osobe, bez rešpektovania nášho predkupného práva. Chcem aby súd kupujúceho zaviazal, aby mi previedol za rovnakú cenu podiel na pozemku, súd uloží previesť 1/2 alebo len podiel odpovedajúci mojmu podielu?

Ida, 20. 7. 2017, 2336x zobrazenie

Luptáková Lucia JUDr., Kremnica

Dobrý deň. V prípade, ak podielový spoluvlastník nerešpektoval predkupné právo máte dve možnosti, buˇ podáte na súd žalobu na neplatnosť zmluvy a súd túto zmluvu vyhlási za neplatnú, čím sa obnoví stav pred jej uzavretím, alebo budete žiadať nahradiť prejav vôle, t.j., aby Vám bol podiel spoluvlastníka predaný za tých istých podmienok, ako bol predaný tretej osobe, t.j. celý podiel a za kúpnu cenu za aký bol predaný.

Ďalšie otázky, na ktoré advokát odpovedal

Výživné

Dobrý den, problém spočíva v nie načas platenom výživnom na dcéru. Súd stanovil vyzivne na 200 eur…

Predaj nehnuteľnosti v spoluvlastníctve ak je na spoluvlastníkovi exekúcia

S ďalším rodinným príslušníkom ( bratrancom ) vlastním nehnuteľnosť ( vinice a priľahlé parcely ) o…

BSM

Dobry den.Som rozvedený .Byvalá žena dala vysporiadanie oBSM na sud.Počas manželstva sme nadobudli…

Ivan, 4. 4. 2017, 2715x zobrazenie

vydedenie deti

som tazko chory a moje deti sa o mna nezaujimaju uz 20 rokov ani teraz v tazkej chorobe ako ich…

Vladmir, 19. 5. 2017, 2469x zobrazenie

Zákaz vstupu do podniku so šiltovkou

Možu mi zakázať vstup do podniku v čiapke alebo šiltovke? Je na to zákon?

Zdenp, 10. 10. 2017, 3013x zobrazenie

Odstúpenie od kúpnej zmluvy

Dobrý deň. Keď ako spotrebiteľ mám právo odstúpiť od kúpnej zmluvy, môže mi toto právo predajca…

Juraj, 10. 10. 2017, 2303x zobrazenie

Ďalšie otázky, z kategórie Nemovitosti

Prepis domu

Dobrý deň môj priateľ si zobral pred dvoma rokmi doma na hypotéku . Hypotéka mu zostava platiť ešte…

Kornelia, 18. 10. 2017, 2081x zobrazenie

Správne uvedenie predávajúcej na kúpno-predajnej zmluve

Dobrý deň, chcel by som Vás poprosiť o právny názor. Kupujem nehnuteľnosť a zistil som, že…

Stanislav, 20. 10. 2017, 2108x zobrazenie

Odvolanie - opravny prostriedok

Dobry den, OU odbor katastra mi zamietol navrh na vklad podla §31, ods 3 zak 162/1995 a §22-24 zak…

Tomas, 19. 9. 2018, 1955x zobrazenie

Byt po rozvode

Prosim o radu ako postupovat ... som 6 rokov po rozvode.v byte byvaju 3 dospele deti.ja som v…

Iveta, 31. 1. 2017, 2731x zobrazenie

Neodovzdanie nebytových priestorov

Dobrý deň Predošlý vlastník nášho kúpeného bytu nám neodovzdal pivničné priestory. Mali sme najprv…

Eva, 23. 8. 2017, 2399x zobrazenie

Predaj nehnuteľnosti

Mama spolu s bratom zdedili dom po rodičoch teda po mojej babke každy polovicu.Dom je na predaj…

Stefan, 15. 3. 2017, 2513x zobrazenie