Osobný bankrot

Právna poradňa online

Požiadajte priamo služby u advokáta/advokátky

Online konzultácia s advokátom
Telefonická konzultácia
Právne zastúpenie
Osobný bankrot

Dobrý deň. Za nepoctivý zámer sa považuje aj zatajene majetku. Na majetok nepatrnej hodnoty sa neprihliada. Chcem sa spýtať čo znamená pojem majetok nepatrnej hodnoty. Ďakujem.

JUDr Murina Michal, Nižná

Dobrý deň Pojem ,,majetok nepatrnej hodnoty,, nie je v zákonoch definovaný. Sudna prax ale prijala záver, že je to majetok do výšky tisíc eur. Myslí sa tým majetok spolu. Suctou JUDr. Michal Murina

JUDr Murina Michal, Nižná

Dobrý deň Pojem ,,majetok nepatrnej hodnoty,, nie je v zákonoch definovaný. Sudna prax ale prijala záver, že je to majetok do výšky tisíc eur. Myslí sa tým majetok spolu. Suctou JUDr. Michal Murina

Ďalšie otázky, na ktoré advokát odpovedal

Podvod cez internetový bazár

Dobrý deň. Objednal som si cez internetový bazár tovar v hodnote 100Eur. Zaplatil som dobierkou…

Roman, 21. 7. 2017, 1989x zobrazenie

zneužitie IČO

Dobrý deň, ako mám postupovať pri zneužití môjho IČO veľkoobchodníkom, ktorý ho pridelil inému…

Lenka, 11. 9. 2017, 3508x zobrazenie

Lístky na koncert

Kúpila som si lístky na koncert Lady Gaga vo februári 2017. Ostala som tehotná, teraz som v šiestom…

Petra, 19. 9. 2017, 2186x zobrazenie

Trvaly pobyt a s.r.o, mozem prist o majetok, pripadne cakaju ma neprijemnosti?

Brat zaklada s.r.o. A sidlo uviedol adresu trvaleho pobytu ktory ma u mna, ja som jediny vlastnik…

Fuska a vratenie zalohy

Dobry den mam taku otazocku asi pred 2tyzdnami moj partner zacal pracovat na fusku u mladej rodinky…

Henrieta, 23. 10. 2018, 1695x zobrazenie

Stali sme sa obeťami podvodu pri kúpe ojazdeneho auta

Kupovali sme ojazdené vozidlo, pan predávajúci nám do kúpnej zmluvy napísal meno prvotného majiteľa…

Katarína, 15. 6. 2019, 1717x zobrazenie

Vymáhanie dlhu za grafické práce

Dobrý deň, pre jednu firmu som ako fyz. osoba pripravovoval grafické práce (logo, banery), prácu…

Juraj, 25. 5. 2017, 2140x zobrazenie

Máme dom v BSM ale nežijeme spolu, manžel úver neplatí a nechce dom predať

Manžel má vyhodil z domu aj s deťmi, už je to rok. Úver na dom je na mňa, on ho neplatí pravidelne…

Darovacia zmluva

Dobrý deň,chcela by som vedieť či je darovacia zmluva platná na rodinný dom ktorý je zapísaný v…

Mám dlh - čo mi hrozí na súde?

Dobrý deň, mám dlh voči jednej spolčcnosti (500e)a bude sa to riešiť súdnou cestou, čo…

Podiel na zdedenom majetku

Dobrý deň, zdedili sme po starých rodičov dom. 2 sesternice majú polovicu a ja a 2 sestry máme tú…

"vrátenie peňazí"

Dobrý deň mám takú otázku.Mal som priateľku vydatú podotýkam boli sme spolu 6rokov no a za tých…

Milan, 7. 3. 2017, 2432x zobrazenie