Exekúcia

Právna poradňa online

Požiadajte priamo služby u advokáta/advokátky Luptáková Lucia JUDr.

Online konzultácia s advokátom
Telefonická konzultácia
Právne zastúpenie
Exekúcia

Dobrý deň. Mala som 4 pozičky od slovenskej pozičovne. Platila som pravidelne pokial manžel neprišiel o prácu. Nakoniec mi úvery spoplatnili a už to má v rukách exekútor zo spoločnosti intrum justitia . Žiada odo mňa len za jednu pozičku mesačnú splátku čo najviac že 500 e. Kedže moj prijem je 420e, nieje možné aby som toľko platila a to ešte na 4 pozičky. Vyhráža sa, že ma dá na súd. Nakolko som už tehotná a som na PN moj príjem je uz len 270e.čo mam robit?manžel je živnostnik a nemá prácu.

Sona, 14. 2. 2017, 2662x zobrazenie

Luptáková Lucia JUDr., Kremnica

Dobrý deň. Z vašej otázky nie je jasné, či je pohľadávka ešte v štádiu predsúdneho konania, alebo je už v exekučnom konaní. V každom konaní sa dá brániť. Tiež je potrebné pozrieť zmluvu či neobsahuje neprijateľné zmluvné podmienky, nakoľko môže byť aj neplatná. Odporúčam Vám vyhľadať advokáta nech prezrie všetky zmluvy a on Vám priamo odporučí ďalší postup. Každopádne Vám odporúčam brániť sa nenechať sa vystrašiť. Súdny exekútor je samostatný orgán nie je zamestnancom spoločnosti intrum justitia môže však pre túto spoločnosť vykonávať exekúciu. Preto odporúčam vyhľadať právnu pomoc.

Ďalšie otázky, na ktoré advokát odpovedal

Možem zrušiť trvalý pobyt expriateľovi ktorý má dlhy?

Dobrý deň, moj bývalý priateľ má u mňa stále trvalý pobyt, ale už u mňa nebýva, má veľa úverov, kt.…

Podiel na zdedenom majetku

Dobrý deň, zdedili sme po starých rodičov dom. 2 sesternice majú polovicu a ja a 2 sestry máme tú…

dopisanie spoluvlastnika nehnutelnosti do katastra

Dobrý deň, manžel v lete 2010 kúpil 3-izbový byt. Svadbu sme mali v máji 2013 a v lete 2015 sme…

Denisa, 2. 2. 2017, 2537x zobrazenie

Vysporiadanie majetku

Dobrý deň, oslovila ma moja suseda, ktorej moja stará mama predala pozemok pred 15 rokmi. Moja…

Ivona, 9. 2. 2017, 2441x zobrazenie

Sposobil som autonehodu - čo sa môže diať?

Dobrý deň. Spôsobil som autonehodu, privolaní policajti nam odporučili sa vzájomne dohodnúť .…

Tomáš, 27. 2. 2017, 2338x zobrazenie

"vrátenie peňazí"

Dobrý deň mám takú otázku.Mal som priateľku vydatú podotýkam boli sme spolu 6rokov no a za tých…

Milan, 7. 3. 2017, 2432x zobrazenie

Ďalšie otázky, z kategórie Občanské právo

Zákaz vstupu do podniku so šiltovkou

Možu mi zakázať vstup do podniku v čiapke alebo šiltovke? Je na to zákon?

Zdenp, 10. 10. 2017, 3015x zobrazenie

Dedičstvo

Som v dôchodkovom veku a žijem v penzióne pre seniorov, čo mám urobiť pre to, aby sa v prípade…

Vrátenie darov nadobudnutých počas manželstva

Dobrý deň, chcem sa spýtať, sme s manželom v rozvodovom konaní a včera mi napísal sms, že sa…

Jana, 22. 1. 2017, 2269x zobrazenie

Poplatky za zmeny zájazdu

Dobrý den chcem sa opýtať alebo poradiť..Mám zakúpený zájazd do Turecka od 31.8.2017 do 7.9.2017…

Jana, 2. 5. 2017, 2240x zobrazenie

Odstúpenie od nájomnej zmluvy

31.1.2017 som uzatvorila nájomnu zmluvu,pričom som prenajímateťovi zaplatila nájomne za jeden…

Maria, 3. 2. 2017, 2516x zobrazenie

Riešenie incidentu s AAA auto

Dobrý deň. Chcem sa opýtať ako sa dá brániť voči podvodnikom s AAA auto. Moj prípad je ako každý…

Lenka, 31. 7. 2017, 2462x zobrazenie